Blog

Áčko jde do boje o první místo!

orcaMužský A-tým v sobotu nastoupí poprvé po více než dvouměsíční pauze do bojů o titul v Moravskoslezské lize. Naposledy se představil 18. ledna v Ostravě. Tento turnaj byl v něčem nový, Orca totiž poprvé v sezóně nedovezla všech šest bodů, když remizovala se Sivým Sokolem z Poruby. Tento zápas předznamenal složitý los, který na tým v posledních hracích dnech čeká.

Po dvou měsících se hráči s kosatkou na dresech znovu chystají na ligové boje, čekají je však perné tři týdny. Do závěru soutěže většině týmů schází právě šest zápasů, Orca ty své odehraje ve třech následujících víkendech, navíc proti soupeřům z horní poloviny tabulky.

Svou sezónu bez prohry budou Krnováci hájit již tuto sobotu v nafukovací hale v Paskově, kde je čekají zápasy proti Domaslavicím a Paskovu. Hlavně Domaslavice, současně na druhém místě (ovšem s větším počtem odehraných utkání), budou těžkou zkouškou po dlouhé herní pauze. 29. března následují zápasy proti Frýdku-Místku a Vosám ze Staré Vsi. Druhý jmenovaný tým šlape v lize Orce na paty nejvíce a jejich první střetnutí může o vítězi soutěže hodně napovědět.

A co si přát víc, než domácí turnaj na závěr sezóny, navíc nabitý souboji o přední umístění. Tento scénář se naplní v Krnově hned o další týden později, tedy v sobotu 5. dubna. V hale na Janáčkově náměstí Orca nastoupí k posledním zápasům ligy, a to znovu proti Vosám a Sivému Sokolu.jarda

K závěrečným zápasům se vyjádřil i kapitán Krnova Jaromír Filip: „Jsou to rozhodující tři týdny celé sezony, čekají nás nejtěžší zápasy, které mohou ještě hodně zamíchat kartami. Všechny esa ale máme v rukách my, takže pokud budeme hrát stejně svědomitě jako doteď, nemělo by nás nic překvapit. Důležité je rychle se vyrovnat s herní pauzou, pak už to půjde.

Bude to nabitý závěr sezóny, přesně jak má být. Zápasy o všechno, do kterých Orca nastupuje z nejlepší výchozí pozice. A pokud vše půjde podle plánu, bude se 5. dubna v Krnově slavit! Fanděte nám… 🙂