Ve třetím kole Poháru České pojišťovny nás čekal dobře známý soupeř, ostravská Letka. V minulé ligové sezóně patřil k nejlepším týmům v Divizi, ve dvou duelech jsme jej porazili pokaždé o jeden gól a dal se tedy očekávat napínavý duel. O motivaci nebyla nouze: v případě výhry by nás čekalo slezské derby s Opavou.
Do Ostravy jsme cestovali v nekompletní sestavě. Tomáš Zakopčan studuje trenérskou B-licenci, trojice Jan Valočík, Jirka Planý a Jarda Hlaváček si užívají surfování v Portugalsku, Hanys Hlaváček brigádničí v Anglii. O to větší šanci dostali mladí. Na soupisce figurovala hned pětice juniorů a kromě gólmana Ondry Láryše všichni odehráli téměř celý zápas. Vedle už stabilního článku sestavy Dominika Fňukala (ten si zahrál netradičně v obraně s bráchou Filipem) dostali podle očekávání šanci Honza Šulavík a Dejv Musil (ročníky 1999), premiérový start za áčko si připsal Patrik Baránek a šanci dostal i další mladík Filip Svoboda. Do utkání jsme vstoupili velmi soustředěně, soupeře prakticky nepouštěli do šancí a trpělivou hrou vybudovali třígólový náskok po trefách Adama Blaha a dvou Jardy Filipa. V 18. minutě si ovšem vybral slabší chvilku gólman Milan Baran, když si srazil do brány střelu či nahrávku téměř z nulového úhlu, o minutu později se nechal zbytečně vyloučit Filip Svoboda, Letka přesilovku využila a do kabin se šlo za stavu 3:2. Úvod druhé třetiny nám vyšel znamenitě. Po třech minutách hry dokonal hattrick Jarda Filip po neskutečné přihrávce Štěpána Lhoťana. A u toho se zastavíme. Čerstvý táta a veterán sestavy podal v zápase vynikající výkon, přitom měl po většinu zápasu nelehký úkol režírovat hru našich mladíků. Vidět hrát za mužské áčko pětici Lhoťan-Šulavík-Baránek-Musil-Svoboda, to vám po letech práce s mládeží slza ukápne :-) A ukápla i o 17 vteřin později, když Dan Hrbolka bleskově využil naši přesilovku a šli jsme zase do tříbrankového vedení. Do konce třetiny jsme ale museli čelit třem přesilovkám soupeře a ve dvou jsme inkasovali. Letka nám v přesilových hrách vstřelila celkem tři góly. Ne že bychom snad vyloženě špatně bránili, nutno uznat, že je soupeř sehrál výtečně. Po druhé třetině 5:4 pro nás.
Třetí třetina se nesla ve znamení převahy Ostravanů. Šlo vidět, že nám série oslabení vzala dost sil a hrozili jsme spíše z brejkových situací. Jednu takovou nevyužil jinak velmi dobře hrající Bary, který se ocitl sám před gólmanem domácích. Svoji převahu nakonec Letka přetavila ve vyrovnávací gól. Do konce třetí třetiny už branka nepadla a šlo se na prodloužení. Deset minut uteklo jako voda a když už se všichni v bouřlivé atmosféře připravovali na nájezdy, zmocnil se odraženého balonku krnovský džegr Jaromír Filip a v poslední vteřině z nějakých 15 metrů dělovkou nekompromisně vymetl pavučinu branky soupeře. 6:5p! Následoval gejzír radosti krnovských fanoušků i hráčů - postupujeme do čtvrtého kola. FBK Letka Ostrava - FBC Orca Krnov 5:6p (2:3, 2:2, 1:0, 0:1), Zápasové statistiky zde Naše sestava: Baran (Láryš), Š. Lhoťan - J. Šulavík, F. Fňukal - D. Fňukal, D. Matušinský - M. Krvač - O. Miškov, D. Hrbolka - A. Blaho - J. Filip, P. Baránek - D. Musil - F. Svoboda Vyjádření trenéra Ondřeje Miškova: "V nekompletní sestavě vynikající výkon, jen druhý útok hrál ve stejném složení. Doplnilo nás dost juniorů, většinu času jsme hráli na tři útoky, jen ke konci jsme dohrávali se zkušenými a těmi, co se jim vedlo. Pozitiva: nasazení, velký chtíč a parádní parta. Negativa: neudržený náskok v 1. a 2. třetině a řada vyloučení, ze kterých jsme inkasovali a vzala nám sílu." Čeká nás tedy atraktivní slezské derby s Opavou, hrát se bude pravděpodobně ve státní svátek, středu 28. září. Ještě předtím o víkendu odstartujeme divizní sezónu domácími zápasy s Šumperkem (sobota) a Uničovem (neděle). Fanoušci se tedy mají na co těšit! ;-)