První útok Orky ze sezóny 2008/09 zase pohromadě. Jedna perlička navíc: všichni tři kluci vyrůstali v jednom vchodě paneláku na Rooseveltové 24 ;-)
Starší bratr Jaroslav byl vyslán na několikaměsíční pracovní pobyt do Valašského Meziříčí. Stopadesátikilometrová vzdálenost není pro dojíždění na tréninky do Brna optimální, první liga se takto hrát jednoduše nedá. Pro tým regionální úrovně by byl ale hřích pohrdnout službami takového hráče :-) Jarda obvykle stihne alespoň páteční trénink a od osmifinálového pohárového utkání nechybí v sestavě mužského áčka. Na mladšího bráchu Hanise se už několik měsíců lepí různá zranění. V průběhu podzimu proto vypadl z našlapané sestavy prvoligového Hattricku a i on se proto vrátil alespoň na několik zápasů do sestavy Orky.

Před pěti lety spolu váleli v prvním útoku - Jarda vpravo, Hanis vlevo. Jejich způsob hry by komentátor Pavel Čapek nejspíše prezentoval takto: Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - gól. Po občasném naléhání trenéra a jejich parťáka v útoku tu a tam změnili styl na: Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Hlaváček - Lhoťan - gól :-) Tentokrát ale vše bylo jinak, Jarda řídí hru z pozice obránce, i tak ale byla k vidění pohledná kombinační hra - tentokráte celé pětice :-)

Nejen díky Hlaváčkům naše družstvo mužů zatím dokazuje, že patří kvalitou do úplně jiné soutěže: v deseti zápasech desetkrát vyhráli a vstřelili v nich 108 branek. V sobotu porazili nejprve 14:1 rezervní tým FBC Ostrava a pak 9:0 Škorpiony - také z Ostravy. Druhému utkání přihlížela více než stovka diváků - dost možná rekordní návštěva v historii MS ligy.

A jak toto historicky významné ligové vystoupení hodnotí jeho hlavní protagonisté? Honza Hlaváček neskrývá nadšení: "Pro mě to byl splněný další sen. Vždy jsem si chtěl zahrát doma v dresu Orky a to, že jsem si mohl zahrát i s bráchou, byla naprostá paráda. Hrát doma před rodinou a lidmi, které znám, s kluky, se kterými jsem vyrůstal, je skvělé." Jarda k tomu dodává: "Souhlasím s bráchou, hrát doma před všemi známými a s takovým týmem, jaký Orca teď má, je skvělý zážitek. Taky jsem rád, že jsme si po dlouhé době mohli s Hanisem zahrát spolu (dlouho se nám to nedařilo, ať už kvůli pauze nebo zranění) :))".

Jejich někdejší trenér a současný předseda klubu Tomáš Hradil k tomu dodává: "Orca je prostě jedna velká rodina. Moc nás těší, když se k nám naši odchovanci vrací - ať už v zápasech nebo si prostě přijdou zatrénovat a nebo třeba jen na kus řeči. Náš klub prostě pořád nosí ve svém srdci a tomu se žádné vítězství nevyrovná :-)"

Pokud si chcete oba bráchy v zelených dresech užít ještě jednou, máte možnost 21. prosince v Havířově. Kdo ví kdy a jestli vůbec je takto spolu válet za Krnov ještě někdy uvidíme - i když my budeme vždycky věřit :-)