Nově sestavený tým sice bude v této sezóně hrát nejnižší, tedy osmou ligu, jeho jádro však tvoří hráči někdejšího extraligového družstva. Vysokou kvalitu Třinec potvrdil v druhém kole poháru, v němž bez potíží vyřadil druholigový Frýdek-Místek!

Noční můra z Třince

Začátek utkání byl pro nás noční můrou. Soupeř pronikal naší osobní obranou jako nůž máslem. Především Jakub Lipus, hráč s číslem 77, dělal z hráčů Orky trhací kalendář. Náš pressing běžně funguje i na týmy z druhé ligy, ale tentokrát si nás Třinec svém obranném pásmu doslova vodil v soubojích jeden na jednoho a naše defenzivní hra se pak hroutila jako domeček z karet. Pozorný divák si navíc mohl všimnout, že nejproduktivnější hráč Krnov, Ondřej Miškov, se nezapojoval do hry. Obnovilo se mu totiž zranění kolene. Úvodní třetina se skončila brutálním skóre 2:6.

"S Tomášem Valočíkem jsme o přestávce řešili, že to bude debakl a po druhé třetině utečeme zadním vchodem. Zároveň jsme už odvolávali trenéra a hledali kontakt na Michala Bílka, který je teď bez angažmá... To všechno samozřejmě nebylo myšleno vážně, my jen za všech okolností neztrácíme smysl pro humor :-)", komentuje atmosféru po první třetině předseda klubu Tomáš Hradil

Super tempo v druhém dějství

V druhé třetině se hra vyrovnala. Přestali jsme totiž presovat naivně a soupeř přestal chodit do přečíslení. Ve 25. minutě snížil na rozdíl tří branek nejlepší hráč dne Jaromír Filip. Pak následovala desetiminutovka, kdy se začal hrát exkluzivní florbal v neskutečném tempu - subjektivně řekněme: extraligovém. Skvělý a celý zápas neutuchající krnovský kotel hnal naše hráče ke zvratu, chyběly jen branky. Atraktivní pasáž hry ukončil ve 38. minutě Jiří Planý, který nejprve "sundal" protihráče za mantinel a pak se vztekem (zřejmě k sobě samotnému) ohnal florbalkou. Po zásluze dostal trest 2+2+10 minut za bránění ve hře a nesportovní chování.

"Plané" naděje na srovnání? Nikoliv...

Čtyřminutovou přesilovku soupeře rozloženou do druhé a třetí třetiny jsme přečkali bez inkasované branky a pak se začly dít věci! Ve 49. minutě Dan Hrbolka zvládl tíhu okamžiku a před více než 130 diváky s přehledem proměnil trestné střílení - 4:6. Plánovaný nápor Krnova zchladil o pár vteřin později třinecký Jakub Lipus. Deset minut před koncem utkání se situace zdála být beznadějná: prohrávali jsme o tři branky, jeden náš elitní útočník odpykával osobní trest, druhý se zraněným kolenem seděl na lavičce.

Jiří Planý však z trestné lavice vlétl jako uragán. Nejprve z dálky vymetl rožek třinecké branky a pak tři minuty před koncem nahrál na gól Danovi Hrbolkovi. Svůj fantastický výkon ve třetí třetině korunoval vyrovnávací brankou v powerplay minutu před koncem - 7:7!

Jak je důležité míti (Jaromíra) Filipa

Soupeř ve druhé a třetině zaostával pohybem a přehrávali jsme jej. Těžko říct, jestli to bylo spíše předsezónní kondiční přípravou nebo skvělými diváky, před kterými prostě nevypustíš ani centimetr. Prodloužení je ale tak trochu vabank a Třinec měl několik náznaků šancí. Ty ale utnul Adam Blaho, který si v začínající páté minutě nastavení pohrál s balonkem, lehce vykroužil a jeho střelu dorazil Jaromír Filip! Celá tribuna explodovala a mohlo se začít slavit. V očích některých třineckých hráčů se leskly slzy, ale za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět.

Statistiky a online přenos z utkání v podání Martina Veličky si můžete přečíst tady: http://online.cfbu.cz/20132014/online-82626.htm

Ohlasy z krnovského tábora po utkání:

Štěpán Lhoťan (hrající trenér): "Tady jsou slova zbytečná. Díky všem, co byli u toho buď přímo na střídačce nebo v hledišti."

Tomáš Hradil (předseda klubu): "Bylo to moje první domácí utkání, protože v době konání zápasu se Štěpánkovicemi jsem byl v zahraničí. Seděl jsem většinu zápasu v první řadě a stěží potlačoval slzy. Nepříznivé skóre v první třetině mě moc nezasáhlo, probíhaly mi totiž před očima všechny ty těžké stresové okamžiky v historii klubu, tisíce hodin práce a stovky bezesných nocí. Pokud chcete vybudovat takový klub jako dobrovolník, nic jiného nečekejte. A najednou jsem seděl v krásné nové hale, za mnou plné tribuny a hlasitý kotel našich žáků a dorostenců a kluci hráli parádní florbal. Těžko se něco takového popisuje slovy."

Děkujeme všem divákům za návštěvu a povzbuzování, férovém soupeři za hru a rozhodčím za velmi dobrý výkon. V dalším kole přivítáme prvoligovou Kopřivnici, o termínu utkání vás budeme informovat.