Naší letní kampaň jsme odstartovali v neděli 20. června, o svátku Dne otců. U jeho příležitosti jsme připravili pro všechny krnováky naučnou stezku kosteleckým lesem, spojenou s plněným lehkých úkolů. Značená trasa vedla malebným krnovským polesím a zakončena byla v Kofola Music Clubu, kde bylo pro všechny zúčastněné přichystáno posezení i s menším občerstvením, zakončující tak příjemně strávené nedělní odpoledne.

Den otců 2021
Den otců 2021
Den otců 2021

Velkou novinkou, kterou jsme si na letošní letní prázdniny připravili, byla akce nazvaná Pojď na plácek, pojatá v duchu zcela nezávazného sportovní odpoledne. Určené bylo pro všechny kluky a holky bez ohledu na věk, kteří si tak mohli vyzkoušet nejen samotný florbal, ale i zasoutěžit o klubové ceny v různých disciplínách. Nakonec se nám podařilo střídavě zaplnit hřiště na sídlišti Budovatelů, SPC H, sportoviště při 1. ZŠ Dvořákův okruh i ZŠ Janáčkovo nám., na kterých jste nás mohli potkat takřka každou prázdninovou neděli. Pojď na plácek nabízel všem dětem další příležitost, jak trávit svůj volný čas, sejít se s kamarády a společně si zasportovat. 

Pojď na plácek 2021
Pojď na plácek 2021 - hřiště ZŠ Dvořákův okruh
Pojď na plácek 2021 - sídliště Budovatelů

A jak už bývá u nás tradičně zvykem, neobešli bychom se o letních prázdninách ani bez sportovního příměstského tábora. Tak jako loni, i letos jsme pro velký zájem dětí uspořádali dva turnusy. Mottem našich příměstských táborů je tábor naplněný zábavou v pohybu. Pro děti bylo připraveno kromě florbalu hned několik sportovních disciplín, ať už se jednalo o kolektivní hry (jako fotbal, basket, ragby, házená, pozemní hokej), anebo zdolávání osobních rekordů (v orientačním běhu, vytrvalosti, rychlosti, obratnosti). V jejich programu nechyběla samozřejmě ani lezecká stěna a Laser game v Dubnici. 

Sportovní příměstský tábor 1 2021
Sportovní příměstský tábor 2 2021

K létu, mimo soutěžní sezónu, patří také bezpochyby turnaje, a to turnaje především pod otevřeným nebem. Jedním z nich je dnes již tradiční dvoudenní trojkový florbalový turnaj v Krnově Orca Summer Cup. Na připraveném hřišti ZŠ Janáčkovo nám. v Krnově se ho letos zúčastnilo 16 týmů. Ty byly rozděleny do dvou skupin po osmi, pět zápasů ve skupině se odehrálo v sobotu, další dva matche připadly na neděli, poté následovaly tuhé boje v play off. V rámci “Orca Cupu” proběhla také akce Pojď na plácek, kdy během obou dnů bylo k dispozici i hřiště pro malé sportovce, kteří si tak na něm mohli vyzkoušet své dovednosti s florbalkou.

Orca Summer Cup 2021

Orca Summer Cup 2021

Co se týče open air turnajů, nezapomněli jsme ale ani na děti. Ti měli svůj otevřený turnaj v rámci krnovského Sportfestu. Formou míchačky jsme utvořili týmy z hráčů napříč kategoriemi přípravka až starší žáci. Během dne se do florbalu zapojily také děti z dětského domova. Odměnou pro všechny hráče, kteří se Sportfestu aktivně zúčastnili, byly poháry a medaile. Povedený turnaj nakonec uzavřelo superfinále mezi celkovými vítězi turnaje a samotnými trenéry.

Sportfest Krnov 2021
Sportfest Krnov 2021
Sportfest Krnov 2021

Dalšími turnaji, kterými jsme vyplnili letní čas, byly pro muže Czech Open a pro žáky Ostrava Cup. Omlazený tým mužů zajížděl do Prahy k pětidennímu turnaji Czech open, kterého se i s mezinárodním zastoupením klubů ze Švýcarska, Německa, Slovenska, Lotyšska, Polska a Maďarska zúčastnilo celkem 110 týmů.

Czech Open 2021 - muži

Mladší žáci i dorost si naplno užili několika denní turnaj Ostrava Cup. Součástí turnaje byly i různé doprovodné programy, a tak jsme s žáky dlouhé mezi zápasové pauzy využili i k návštěvě ostravské Zoo. Ostravský turnaj nabídl po velmi dlouhé době příležitost nejen obléci si zápasový dres, vyběhnout na palubovku a poměřit své síly s dětmi s jiných sportovních oddílů, ale také navázat nová přátelství napříč kluby. 

Ostrava Cup 2021 - mladší žáci
Ostrava Cup 2021 - mladší žáci v ZOO Ostrava

Během prázdnin nemohly chybět ani tréninky. Vzhledem k dlouhé pauze během sezóny, jsme se proto rozhodli pokračovat v trénování i během letních prázdnin s výjimkou doby, kdy byla tělocvična z důvodu údržby na 14 dní uzavřena. 

V neposlední řadě se závěrem sluší touto cestou poděkovat všem organizátorům, kteří se na #leto_s_orcou podíleli, neboť bez jejich obětavosti, nadšení a zápalu by tato skvělá letní kampaň nemohla vůbec proběhnout.