Moravskoslezská liga mladších žáků se hraje turnajovým způsobem, nevede se dlouhodobá soutěž. Tento herní systém byl navržen tak, aby respektoval moderní poznatky v oblasti sportovní přípravy dětí. Zmíněný ligový turnaj se konal v neděli 9. října ve sportovní hale v ostravské čtvrti Dubina a naše mladší žáky čekala porce čtyř zápasů. Za trenéra Filipa Vrchovského, který si tentokrát odbýval hráčské povinnosti v kádru družstva mužů, zaskakoval Jiří Matušinský. Družstvo s Filipem připravoval v minulé sezóně, takže to pro něj nebyl žádný problém. Do Ostravy jsme jeli s devíti hráči do pole a jedním gólmanem. 
FBC Orca Krnov - FbC BD STAV Frýdek-Místek 1:4
Naším prvním soupeřem byl Frýdek Místek. Kluci do utkání vlétli bez bázně a dokonce se ujali vedení brankou Gavendy. Pak se však zkušenější protivník rozehrál a narozdíl od Krnova proměňoval své šance. Koncovka nás vůbec trápila v průběhu celého turnaje.  

FBC Orca Krnov - SFK TJ Slovan Havířov bílí 2:9
I v tomto utkání jsme se ujali vedení gólem Bočka, ale sehranost na velkém hřišti a zkušenost s oficiálními zápasy se prostě projevila. Po půli byl stav 2:4, trenér nabádal hráče k bojovnosti a jednoduchosti. Roli sehrálo i to, že jsme přijeli jen s devíti hráči do pole, zatímco soupeř hrál se třemi kompletními řadami.  

FBC Orca Krnov - 1. SC WOOW Vítkovice Hurikán 0:6
Vítkovice patří mezi absolutní špičku mládežnického florbalu v České republice a o motivaci tak bylo postaráno. Utkání navíc sledoval trenér vítkovického A-týmu mužů a velký florbalový odborník Radomír Mrázek. Kluci předvedli výborný výkon, po první půli prohrávali 0:1 a měli mnoho světlých okamžiků i v útočné fázi. Výkon našich mladších žáků ocenil i soupeř.  

FBC Orca Krnov - FBC ČPP Remedicum Ostrava bílí 2:2
Poté, co kouč Matušinský viděl předchozí zápasy Remedica, dalšího velkoklubu mezi soupeři, věřil v sílu a bojovnost našich mladých nadějí a cítil, že první ligové vítězství není nereálný cíl. A bylo opravdu blízko, ještě tři minuty před koncem jsme vedli 2:1. Utkání ale nakonec skončilo spravedlivou remízou.Turnaj vyhrál Havířov, Krnov obsadil mezi pěti účastníky čtvrté místo díky lepšímu skóre ve srovnání s ostravským Remedicem.

Trenér Jiří Matušinský naše první ligové vystoupení hodnotil pozitivně: "Na to, že jsme hráli první oficiální ligový turnaj v této kategorii, jsem naprosto s pokojen jak s přístupem našich hráčů, tak s bojovností, s kterou do těchto zápasů šli. Samozřejmě si uvedomuji, že musíme zapracovat na bránění standardních situací, obsazování hráčů a na individuálních technických dovednostech hráčů v pohybu. Kluci z tak špičkových týmů, jako jsou v ČR Remedicum či Vítkovice by se hodně divili, kdyby viděli, v jakých podmínkách jejich soupeř trénuje."

Mladší žáci měli v minulé sezóně ze všech našich družstev skutečně nejhorší podmínky. Jeden ze dvou tréninků týdně museli absolvovat v tělocvičně 2. ZŠ, která je i pro hráče věku mladších žáků velmi malá a vhodná spíše pro rozvoj obratnosti než florbalových dovedností. Klub trápí nedostatek tréninkových prostor dlouhodobě.

"Poděkování si zaslouží všichni hráčí, kteří se dnešního turnaje zúčastnili, Filip Vrchovský, který mě oslovil, zda bych za něj nezaskočil, a také rodiče, kteří nám pomohli s dopravou na turnaj. Byl jsem opravdu rád, že jsem po třech měsících mohl stát na střídačce a dávat pokyny klukům v dresech s kosatkou na hrudi :-) Diky, ORCA!", neskrývá trenér Matušinský emoce. V současnosti působí pracovně v Ostravě a svou trenérskou kariéru musel přerušit - věřme, že jen dočasně. Z jeho slov je patrné, že je pro něj klub stále srdcovou záležitostí.