Den předtím, než se rozsvítí vánoční stromečky a na talíře připluje pár kapříků, uspořádala Orca turnaj pro nejmladší členy její florbalové rodiny. Unikátní šance pro všechny mladé florbalisty a florbalistky, aby se vyhnuli vánočnímu úklidu pod záminkou, že jdou něco udělat pro své zdraví! Takovou příležitost jich neodmítlo více než padesát. Celou akci si vzal na své nové Orca triko hlavní trenér klubu – Štěpán Lhoťan.
Kluci a holky z kategorií elévů, mladších a starších žáků byli rozděleni do osmi týmů po pěti až šesti hráčích. Jednotlivých týmů se pak ujali členové klubu z řad mužů, kteří měli po celý turnaj hráče na povel. Napínavé souboje se tak daly čekat jak na hřišti, tak mezi střídačkami :) Osm týmů bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Následovalo napínavé play-off, ve kterém se utkaly týmy křížem podle umístění ve skupinách. A nebyla nouze o překvapení, ihned v úvodu totiž prohráli vítězové skupin. Co si budeme povídat, před halou bylo k vidění nemálo zmačkaných sázkařských tiketů!
Po velmi napínavých bojích, které nabídly také nervy drásající nájezdové rozuzlení, se ve finále představil tým Simpsonových pod vedením Jirky Planého proti Fantastické šestce Tomáše Hradila. Kombinací florbalového umu hráčů a možná i strachu před samotným vládcem Orky, nakonec finále ovládla Fantastická šestka předsedy Úžasňáka ve složení: Superman (Jakub Mičlo), Batman (Martin Kalina), Robocop (Robin Galuszka), Spaceman (David Buchta), Ferda Mravenec (Tomáš Škrášek). Gratulajda! Pořadí na bedně: 1. Fantastická šestka (kdo by to čekal, s takovým názvem!) – trenér Tomáš Hradil 2. Simpsonovi – trenér Jiří Planý 3. Blue line – trenér Jaromír Filip
K florbalovému turnaji byla navíc přiřazena vedlejší soutěž, která prověřila rychlost a florbalové schopnosti všech hráčů v jednotlivých kategoriích. S nástrahami záludné slalomové dráhy si nejlépe poradili: Vendula Schindlerová – elévové Patrik Záboj – mladší žáci Tomáš Derka – starší žáci Mým všetečným otázkám neunikl pořadatel turnaje Štěpik, kterého jsem se zeptal na hodnocení turnaje (a kolik mu to hodilo). „Turnaj byl super. Netušil jsem, že tak bude bavit jak děti, tak i trenéry, kteří některé zápasy prožívali jako mistrovství světa :). Chtěl jsem udělat pro děti nějaké zpestření, tak proč ho neuskutečnit právě na Vánoce? :) Myslím si, že tato akce více sblížila všechny hráče napříč kategoriemi. A z turnaje jsem vyrejžoval úsměv dětí :).      Tímto turnajem Orca uzavřela florbalový rok 2013. Nezbývá než popřát příjemné prožití Vánoc a v roce 2014 pokračujeme!
autor reportáže: Daniel Hrbolka