Velké vzpomínání na naše začátky si můžete přečíst v tomto pět let starém článku. Pochopitelně taky přichází čas na bilancování prezidenta klubu Tomáše Hradila:

„Těch patnáct let je pro nás významnou metou. Většina z vás ví, že v roce 2010 jsme provedli velký klubový restart, z partičky nadšenců jsme udělali opravdový sportovní klub. Tahle nová klubová éra už teď není novou, trvá už déle než naše předchozí „začátečnické“ období.

Ty roky po klubovém restartu byly fantastické. Členská základna nám rostla raketovým tempem, muži třikrát postoupili až do celostátní Divize, dočkali jsme se vysněné haly. Byla to jedna velká jízda a eurofie, rodiče a fanoušci mi nadšeně poplácávali po ramenou.

Ta doba je už pryč, všichni jsme si totiž na to zvykli. Muži se usídlili v Divizi, diváci se úspěchů trošku nasytili, pro rodiče je dnes servis, ze kterého dřív jásali, standardem, členská základna se nám po letech růstu ustálila. Ale není to špatně. Nejde pořád jenom růst. Přichází třetí klubová éra, kterou bych nazval sbíráním zkušeností a nadechnutím k dalšímu růstu.

Řešíme řadu nových výzev a problémů, se kterými jsme se dřív nepotýkali, třeba práci s talentovanou mládeží nebo jak ukočírovat finance. Máme velmi mladý realizační i trenérský tým a je běžné, že děláme chyby, učíme se z nich a k tomu všemu probíhá kritická diskuse. Mojí rolí je, aby tenhle „učící proces“ probíhal co nejlépe. K tomu by měl sloužit i nový poradní orgán klubu – správní rada.

Orca navíc nefunguje ve vakuu. Město, ve kterém žijeme, má na ni obrovský vliv a nemusíme se bavit jen o penězích sportovním klubům. Houfně z něj odchází mladí, hřiště na sídlištích jsou v hrozném stavu, chybí tady ještě jedna kvalitní hala – halové sporty, nejen florbal, nemají kam růst. Řešit všechna tato témata je výzvou do dalších let, i proto jsem se začal věnovat komunální politice.

V dalších letech se nezastavíme a pořád budeme vymýšlet, jak klub rozvíjet. Nedávno jsme rozběhli kroužky na základních školách, s naším sportovním programem objíždíme školky, poprvé budeme mít dva turnusy příměstského tábora, vypadá to, že bychom po letech mohli rozběhnout dívčí družstva. A určitě přivedeme na svět ještě nějaká malá orčata :-)“

Těšíme se na další roky s vámi!