Do utkání naskočila hned trojice hráčů, kteří neodehráli první kolo: Adam Blaho, Jarda Filip a nováček v týmu David Matušinský. Zatímco naše osobní obrana dělala soupeři velké problémy, nám se od začátku vůbec nedařila rozehrávka a celková souhra. Utkání bylo skoupé na krásu, byl to boj, vůbec se nám nedařilo kombinovat.

V první třetině jsme úspěšně přečkali hned tři přesilovky soupeře a i to byl klíč, proč jsme po dvaceti minutách odcházeli do šaten za stavu 3:0. V druhé třetině se nám nedařilo eliminovat pressing soupeře, který nás přehrál a přestřílel. Přesto jsme tuto část vyhráli 2:1. Ve třetí třetině se náš herní výkon zvedl, leč po individuálních chybách jsme inkasovali a soupeř se dostal na rozdíl tří branek.

Černou kaňkou utkání byla situace pět a půl minuty před koncem zápasu. Po úmyslném útoku florbalkou - krosčeku - Adama Wollného do obličeje jeho jmenovce Blaha (krvavé zranění, ale nevypadá to na nic vážného) následovala strkanice, napadení našeho hráče fanouškem soupeře a dvě červené karty na obou stranách. Jsou to první dvě červené karty v osmileté historii klubu v oficiálních soutěžích! Za co byly karty uděleny v tuto chvíli nevíme, ale výkon rozhodčích nám nepřísluší komentovat, od toho jsou delegáti.

Utkání se tak dohrávalo ve třech hráčích v poli na obou stranách. My jsme dokázali vstřelit ještě jednu branku a zápas přes podprůměrný výkon dovést do zaslouženého, vítězného a postupového konce. Orca - Štěpánkovice 8:4 (3:0, 2:1, 3:3). Online přenos z utkání najdete tady.