Soupeř přijel hned s několika hráči se zkušenostmi z nejvyšší soutěže v čele s největší hvězdou, florbalovým mistrem ČR Matějem Koňaříkem. Nedávno se stal tatínkem, hráčskou kariéru pověsil na hřebík, ale vzhledem k přátelským vztahům, které jej k našemu klubu pojí, nenechal si utkání ujít.

My jsme se museli smířit s absencí dvou zkušených hráčů Jirky Planého a Daniela Hrbolky, na dálku z Iráku nám fandila další opora Adam Blaho. Podobně jako v prvním kole v sestavě nechyběli mladíci, šanci dostal i Jan Pavlica a do zápasu jsme vstoupili v kompletních třech formacích.

První třetina byla velmi vyrovnaná, skóre otevřel v šesté minutě po parádní individuální akci z dálky kanonýr Jaromír Filip. Soupeři se povedlo o deset minut později srovnat z hole Matěje Koňaříka, ale prakticky okamžitě z rozehrávky strhl vedení na naši stranu opět Jarda Filip po nahrávce Ondry Miškova. Zaplněná tribuna aplaudovala.

Do haly si našlo cestu 135 diváků, kluci ze starších žáků a dorostu v kotli mohutně povzbuzovali své sportovní vzory k dalším gólům a ti se jim odvděčili. V druhé třetině se trefil Dominik Fňukal po nahrávce Davida Matušinského a v samostatné akci Filip Svoboda. Do závěrečného dějství jsme vstupovali s třígólovým náskokem, nutno však dodat, že soupeř zahodil velké množství slibných šancí. Několikrát se zaskvěl i Milan Baran v bráně, který se rozchytal k výtečnému výkonu.

Ale to by všechno byla nuda, že? Ve druhé třetině jsme měli štěstí a v té třetí to soupeři začalo padat. Matěj Koňařík, kterého naši hráči doslova masírovali a snažili se mu nedat ani centimetr prostoru, ukázal, že to je PAN hráč. Během několika minut nasázel další tři góly a protože se trefil ještě jeho spoluhráč Tichý, rázem se náš postupový cíl sesypal jako domeček z karet. Pět minut před koncem jsme prohrávali o gól.

Na zápas se přišla podívat i česká trenérská legenda Radomír Mrázek. Dorazil prý sledovat výkon Filipa Fňukala a určitě nelitoval, Fňuke totiž ve velkém stylu režíroval závěr zápasu. Zhruba dvě minuty před koncem jsme to zkusili v šesti bez gólmana. Vzali to na sebe dva pracovníci klubu - Štěpán Lhoťan několikrát z levého křídla hledal na středu zmiňovaného Filipa Fňukala, až ho našel a ten v čase 59:17 skvělou přízemní střelou vyrovnal! Hala se otřásala v základech.

Podobné články

DŮLEŽITÉ!!! 24. května dojde k posunu ročníků

K posunu ročníků letos dojde netradičně o týden dříve. Jelikož se opět změnila pravidla sportování v ČR, dojde od 24. května ke změně rozpisu tréninků. S touto změnou dojde rovnou k posunu ročníků.

více družstev - 20. 5. 2021

Letní program 2018

Léto se nezadržitelně blíží a kdo nás dobře zná, ví, že rozhodně nebudeme zahálet. Naopak (nejen) pro naše členy chystáme pořádnou porci zábavy. Vezmeme to po pořádku...

více družstev - 2. 3. 2018

Muži postupují do 2. kola Poháru ČP

Pohár České pojišťovny je pro nás už mnoho let prověrkou a zároveň přípravou na novou sezónu. Letos jsme s napětím čekali, jak se na týmu projeví omlazení kádru a také nový realizační tým.