Do dějiště jsme dorazili s půlhodinovým předstihem a byl tak čas "osahat si prostředí" a připravit se na čtyři náročná utkání. Do těch děti vstoupily s krásnými, zbrusu novými dresy, které jsou zmenšenou kopií těch, ve kterých hrají oficiální zápasy kluci z družstva mužů.

Jak to tak v oficálních florbalových soutěžích chodí, začátky bývají z pohledu výsledků krušné. Tady jsou ty naše:
FBC Orca Krnov - FBC Karta Group Český Těšín 1:3
FBC Orca Krnov - Slavia Florbalshop.cz Havířov 0:9
FBC Orca Krnov - 1. SC WOOW Vítkovice Draci 1:16
FBC Orca Krnov FbC BD STAV Frýdek-Místek 0:6


Gólově se prosadil Kuba Tkáč a kapitán Denis Tichý. Utkání se hrála v délce 2x 8 minut čistého času. V této soutěži se nevede dlouhodobá tabulka, hraje se turnajovým způsobem a náš tým si tak z Těšína veze pohár za páté místo.Trenér Štěpán Lhoťan hodnotil naše vystoupení pozitivně: "Z mého pohledu jsme žádnou ostudu v Těšíně neudělali. Cením si hlavně bojovnosti všech co hráli. Na naší hře se projevila hlavně nezkušenost a to, že nejsme zvyklí hrát na velkém hřišti v počtu 5 na 5. Každým zápasem jsme se zlepšovali, byť tomu výsledky neodpovídají. Ty jsou ale až druhořadé. Hlavní, je to, že turnaj děti bavil. Po konci posledního zápasu se hned všichni ptali, kdy pojedeme na další turnaj. Kapitánovi týmu jsem slíbil, že za umístění do třetího místa na některém z dalších turnajů jim naplním pohár dětským šampaňským," dodal s úsměvem.


Pozitivem je, že se v sestavě objevily dvě dívky Maruška a Vendulka. I na kategorii elévů máme navíc velmi mladý tým, některé děti patří věkem ještě do přípravky a velká část týmu bude moct hrát tutéž soutěž i další sezónu. Ligu si příště určitě vyzkouší ještě více malých florbalistů, protože po letních prázdninách do našich řad vstoupila řada dalších talentů.

Způsob práce s nejmenšími vysvětluje metodik klubu Tomáš Hradil: "Snažíme se, aby děti florbal co nejvíce bavil. V ligové soutěži budou všichni dostávat rovnoměrný prostor a výsledky jsou pro nás v této kategorii druhořadé. U dětí se zaměřujeme především na individuální techniku a obratnost. Už nějaký čas se hovoří o přechodu žákovských soutěží na menší hřiště a hru 3 na 3. Letos to z různých důvodů ještě nevyšlo a malí elévové tak hrají v pro ně zcela nevhodném počtu pěti hráčů v poli. Na to doplácíme, protože děti trénují na mnohem menší ploše a počtu hráčů. Na tak velkém hřišti jsou tak trochu ztracené. Na tréninku si florbal užívají a moc neřeší, co je to útok nebo obrana. Technicky vůbec nezaostáváme tak, jak by výsledky mohly napovídat."

Na závěr patří poděkování rodičům, kteří děti dopravili až do dalekého Českého Těšína. Mrkněte se ještě na fotogalerii z turnaje z fotoaparátu jednoho z tatínků, pana Ranostaje.sestava: Oliver Hradil, Dominik Kotásek, Dominik Matyáš, Albert Ranostaj, Tadeáš Ryp, Marie Sasýnová, Dominik Stašek, Denis Tichý (kapitán), Jakub Tkáč, Matyáš Reichel, Vendula Schindlerová