Blog

Druhý ročník Krnovské florbalové ligy se blíží


Florbalový klub FBC Orca Krnov zve všechny nadšené sportovce k účasti v dalším ročníku Krnovské florbalové ligy. Organizátoři by chtěli navázat na úspěch pilotního ročníku, kterého se zúčastnilo osm týmů. „KFL si během několika týdnů existence získala popularitu a prestiž. Vůbec jsme nečekali, že by snad soutěž mohla zajímat fanoušky, ochozy byly ale v průběhu některých utkání překvapivě plné,“ líčí začátky soutěže Tomáš Hradil, funkcionář Orky.

Jakou podobu bude mít liga v dalším ročníku? Utkání se budou odehrávat v tělocvičně ZŠ na Dvořákově okruhu. Opět se bude hrát se třemi hráči v poli. Předpokládá se, že týmy se budou utkávat od října až do května přibližně jednou za tři týdny o víkendech.

Celky prvního ročníku tvořily pestrou směsku od hráčů protřelých oficiálními soutěžemi, přes dívky, až po ryzí amatéry. Zúčastnily se například dva celky z Karlovic, černým koněm play-off byli Doktoři – družstvo krnovských lékařů. „Chtěli bychom z ligy udělat jakýsi okresní přebor. Víme, že v menších obcích existuje řada florbalových týmů složených z nadšenců. Pro ně jsou oficiální soutěže finančně, organizačně i časově velmi náročné. Krnovská florbalová liga je především pro ně,“ líčí Hradil.

Účast už předběžně přislíbili finalisté minulého ročníku FBC Cobra a DataF, dále známý krnovský tým Saigon, Karlovice, Doktoři a soutěže se zúčastní také starší žáci Orky. Ligu bude mít v kompetenci především Štěpán Lhoťan, který se naplno věnuje rozvoji krnovského florbalu. Startovné činí 4.500 Kč, dotazy a přihlášky vyřizuje Tomáš Hradil – tel. 608 750 103, email: hradil@orcakrnov.cz. Uzávěrka přihlášek je 30. října.

hromadná fotografie účastníků finálového dne prvního ročníku: