Blog

Dubnový newsletter (nejen) pro rodiče

Vážení rodiče, po nějakém čase se opět ozýváme s klubovými novinkami. Na úvod zodpovím několik dotazů, na které se mě rodiče občas ptají a pak na vás „vysypeme“ několik dobrých zpráv…

PŘÍŠTÍ SEZÓNA

Jak už možná víte, téměř každou věkovou kategorii ve florbale tvoří dvouročníky. Tuto sezónu to máme takto:
přípravka: ročníky do 2003 – nehrají samostatnou soutěž, děti hrají MS ligu elévů
elévové: ročníky 2001 a 2002 – hrajeme MS ligu elévů
mladší žáci: ročníky 1999 a 2000 – hrajeme MS ligu mladších žáků
starší žáci: ročníky 1998 a starší – hrajeme Krnovskou a Opavskou neoficiální ligu

Pro příští sezónu se vše posune o jeden rok. Řada dětí přejde do vyšší kategorie. Starší žáci budou nově přihlášeni do MS přeboru starších žáků a budou hrát také oficiální soutěž. To samé zvažujeme i u přípravky, ale tam bude záležet na počtu dětí a formátu soutěže. Následující sezóna tedy bude vypadat takto:
přípravka: ročníky do 2004 – buďto budeme hrát MS ligu přípravek a nebo děti budou nastupovat v elévech
elévové: ročníky 2002 a 2003 – MS liga elévů
mladší žáci: ročníky 2000 a 2001 – MS liga mladších žáků
starší žáci: ročníky 1998 a 1999 – MS přebor starších žáků
dorostenci, junioři: ročníky 1997 a starší – zatím zvažujeme: B-tým mužů, Krnovská liga, Opavská liga, oficiální soutěž dorostenců (tu budeme hrát spíše až přespříští sezónu)

Postupně tedy rozšiřujeme počet družstev v oficiálních soutěžích. Od září nově starší žáci, velmi pravděpodobně B-tým mužů a možná přípravka. Chtěli bychom také rozjet samostatné tréninky pro ŽÁKYŇKY, alespoň 1x týdně.

TRENÉRSKÝ TÝM

Občas od vás slýchávám roztrpčení nad tím, že trenér Štěpán Lhoťan nejezdí s dětmi na všechny zápasy. Na vysvětlenou: Orca se rozhodla jít cestou částečné profesionalizace realizačního týmu. Kdybychom neměli profesionálního trenéra (Štěpána), vůbec bychom nemohli mít tolik družstev a už vůbec ne tolik tréninků, nemluvě o jejich úrovni. Pro nás je u dětí ze všeho nejdůležitější kvalitní tréninková příprava a zápasy bereme jako takový „bonbónek“. To, že se ligové zápasy různých družstev Štěpánovi kryjí nás netěší, ale nebereme to jako zásadní problém. Samozřejmě bychom do budoucna chtěli mít ještě alepoň jednoho profi-trenéra, ale finance nám to zatím zdaleka nedovolují.

Co se týče složení trenérského týmu, bude podobné tomu současnému, ale bohužel vám zatím neřeknu, kdo které družstvo bude trénovat. Budeme to řešit hned po sezóně.

LETNÍ PRÁZDNINY

Stejně jako loni, i letos budeme trénovat o prázdninách. Tréninky budou bezplatné a budou otevřené i dětem mimo náš klub v rámci akce „vyzkoušej si florbal“. Během jara vás oslovíme s anketou, zda a jak často byste měli zájem a podle toho uzpůsobíme jejich frekvenci.

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ

Stále více dětí trpí špatným držením těla, mají svalové dysbalance (oslabené či zkrácené svalstvo). Je to dáno především stále sedavějším životním stylem populace. Zdraví vašich dětí je pro nás na prvním místě, proto se v této oblasti intenzivně vzděláváme, abychom zmíněné nešvary pomáhali odstranit přímo v tréninkových jednotkách. Navázali jsem první kontakt s primářem krnovské rehabilitace MUDr. Petrem Glozou. Zatím jsme ve fázi jednání, ale pokud vše klapne, pan primář pro rodiče uspořádá na toto téma přednášku ale hlavně: vaše děti budou moci ve skupinkách chodit na zdravotní cvičení přímo do oddělení rehabilitace.

OCENĚNÍ PRO KLUB

Ve čtvrtek 19. dubna vedení města v koncertní síni předávalo ocenění Krnovanům vyznamenaným v rámci ocenění „Sportovec roku 2011“. My jsme měli mezi oceněnými hned tři zastoupení: družstvo mužů, hráče Jana Hlaváčka a trenéra Štěpána Lhoťana. Více na stránkách města Krnova zde. Když už se vám chlubíme, nemůžeme nezmínit individuální úspěchy našich odchovanců:
– bratři Jaroslav a Jan Hlaváčkové bojují v dresu Brna o postupu do nejvyšší mužské florbalové soutěže. Jarda je v play-off 1. ligy nejproduktivnějším hráčem svého týmu
– Tereza a Bětka Nykodýmové a Míša Schindlerová (trojice našich trenérských asistentek) jsou florbalovými mistryněmi ČR v kategorii dorostenech. Úspěch vybojovaly jen pár týdnů poté, co začaly hrát oficiální soutěž za Opavu.
– gólman Milan Baran se stal také dorosteneckým mistrem ČR. Je jasnou brankářskou jedničkou Remedica Ostrava

DOTACE

Kauza dotací byla médii propíraná, takže jen krátce: při vyúčtování dotací za rok 2010 jsme udělali triviální chyby – záměnu dvou dokladů. Vyúčtování bylo podle úřednice městského úřadu v pořádku, leč s ročním odstupem na tyto chyby narazila kontrolní komise a odstranit už je prostě nešlo – byť bychom to dokázali během několika minut. Naštěstí vše dobře dopadlo a my jsme pro letošní rok obdrželi od města dotaci ve výši přes 320 tis. Kč. V celé své výši bude použita pro naše mládežnická družstva. Jen díky tomu můžeme držet příspěvky na částce 2000 Kč ročně. Stále platí, že se snažíme vést maximálně transparentní účetnictví. Na nejbližší schůzce s rodiči opět vysvětlíme strukturu příjmů a výdajů našich družstev, vedeme transparentní účet (transakce můžete vidět pomocí odkazu v sekci kontakty na našich stránkách).

HALA

Jak už možná víte, na Janáčkově náměstí se intenzivně pracuje na výstavbě tělocvičny, která konečně bude odpovídat florbalovým parametrům. Dokončena bude příští rok v červnu. Na zápasy svých dětí se tedy od sezóny 2013/14 budete moct chodit dívat tam Dobrou zprávou je i to, že domácí zápasy elévů a mladších žáků budeme příští sezónu nejspíše hrát v Městě Albrechticích, což je mnohem blíž než Bolatice. Do tělocvičny tamní ZŠ v těchto dnech měly dorazit nové florbalové mantinely a my bychom toho chtěli využít.

Kdybyste měli jakékoliv dotazy nebo postřehy, neváhejte se na nás obrátit,

Tomáš Hradil
FBC Orca Krnov
šéftrenér, metodik
tel.: 608 750 103
www.orcakrnov.cz
facebook.com/FBC.Orca.Krnov