Blog

Finanční gramotnost: startujeme nový projekt

Na přelomu roku jsme odstartovali nový projekt rozvoje finanční gramotnosti našich sportovců. Co to vlastně znamená finanční gramotnost? Jsou to znalosti a dovednosti, které člověku umožnují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích.

finanční gramotnostProč jsme se k něčemu takovému rozhodli? Protože si myslíme, že to patří do zásadní vybavenosti každého sportovce a to hned z několika důvodů, jmenujeme dva…

1. POJIŠTĚNÍ. Bohužel i k florbalu občas patří zranění. Po malých krůčcích se měníme na klub s výkonností na úrovni celostátních soutěží. Loni jsme sehráli skvělé zápasy s prvoligovými týmy. Smolnou stránkou byla zranění, některá si vyžádala i několikadenní pracovní absenci. Výkonnostní sportovec by měl mít přehled v oblasti úrazového pojištění.

2. SPOŘENÍ. Naše sportovce vedeme k tomu, že k úspěchu vede píle a poctivá práce. Nemohou čekat na ranec peněz z dědictví po neznámé tetičce z Kanady. Jako studenti si přivydělávají menšími částkami prací pro klub i mimo něj, někteří už nastartovali svoji pracovní kariéru. Pokud se včas naučí alespoň malou část příjmů ukládat a úspory dobře zhodnocovat, čeká je snadnější život.

Projekt jsme rozběhli s týmem finančních poradců Finance 4, který v Krnově zastupuje Tomáš Baránek. Dosavadní spolupráce se nám líbí, protože:
– nás do různých finančních produktů netlačí za každou cenu
– máme na ně dobré reference z velkých fotbalových klubů (FC Baník Ostrava, MFK Vítkovice)
– za každou uzavřenou smlouvu nabízí sponzorský dar klubu

Jaké konkrétní aktivity s týmem Finance 4 chystáme? Už nyní jsme rozběhli vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti pro DOSPĚLÉ HRÁČE. Ti v prosinci absolvovali první přednášku, a protože vzbudila pozitivní ohlasy, budeme v nich brzy pokračovat.

MojeFamilieNěco podobného připravujeme také pro DĚTI. Finance 4 nám nabízí hru MojeFamilie, která rozvíjí finanční gramotnost zábavnou formou simulací rodinného hospodaření. Děti mohou mezi sebou soutěžit, komu se bude dařit lépe :-). Projekt už úspěšně běží ve zmiňovaném Baníku (máme ověřeno přímo z klubu). Pro rodiče na toto téma připravujeme schůzku, zapojení je zcela dobrovolné.

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat Tomáše Baránka (tel: 777 025 240, e-mail: tomas.baranek@f4e.cz). Kancelář má přímo naproti naší florbalové prodejny v zámečku.