Blog

Interview s Aférou

Drazí (i levní) členové našeho skvělého klubu. Tento rozhovor je přelomový takže všichni čtěte! Poprvé jsem vyzpovídal nemuže. Tedy konkrétně ženu, konkrétněji juniorku a úplně nejkonkrétněji Petru Kořistkovou zvanou též Aféra, Aferka, Afi, Afča… jednu z výrazných osobností družstva juniorek na hřišti i mimo něj.

Mauro: začneme překvapivě florbalem 🙂 pověz nám něco o  svých florbalových začátcích.

Aferka: Takže k florbalu jsem se dostala na základní škole. Učila mě tenkrát mamka (asi pátá třída) a nějak mě k tomu přivedla vlastně ona, protože jsme to hráli v tělocviku. Myslím, že si to do dneška vyčítá, hlavně, když hrajem proti Petrovicím. Je totiž starostlivá:D

Mauro: chudák maminka 🙂 a jak ses dopracovala až ke kariéře profesionální florbalistky?

Aferka: no nejdříve jsem hrála s klukama, kolem deváté třídy, byla jsem s nima na pár turnajích, to mi celkem dost dalo, proto mám tak bojovného ducha:D pak jsem nehrála, až teda loni na středoškolkách za školu. Tam mě oslovila Jana, já jsem to šla zkusit a zkouším to do teď;)

Mauro: tradiční otázka pro každého hráče: co tě na florbale tak uchvátilo, že mu věnuješ nemalou část svého volného času?

Aferka: To se ptám někdy sama sebe. Asi nemůžu říct, co přesně, ale když jsem na hřišti, tak nepřemýšlím na ničím jiným než nad tím, co udělám s míčkem, takže jdou všechny ostatní starosti stranou, je to parádní odreagování. Navíc tam je skvělý kolektiv, díky kterému se cítím ještě líp.

Mauro: když jsme u toho kolektivu … o družstvu mužů kdysi dávno padl legendární výrok, že jsme „zk***ená parta“. platí to samé i o juniorkách? :-))

Aferka: Pokud byl tento výrok v dobrém slova smyslu, tak určitě ano. Nejsem tam sice moc dlouho (rozhodně ne tak dlouho jako ostatní), ale musím říct, že jsem si nevšimla ničeho co by naši „zk****nou partu“ narušovalo. Jsou tam úžasní lidi, se kterýma máme společné zájmy a umíme se skvěle bavit, což je strašně důležité, protože i když nám teče do bot, tak je tam vždycky někdo, kdo hodí nějaký vtípek a pak je všem mnohem líp. Protože jak víme, když nejde o život tak o …. o nic;)

Mauro: to výkonný výbor rád slyší 🙂 na soustředku jsi měla možnost seznámit se prakticky s celým oddílem. jak se ti líbí atmosféra v našem klubu. pokud máš nějaké výhrady, klidně je napiš, ale my to stejně zcenzurujem 😀

Aferka: K téhle otázce se vyjádřím asi dost podobně. Je tam taková přátelská atmosféra, žádná nevraživost, prostě paráda. Tohle se vidí fakt málo. Dost si toho všímám i na těch turnajích. Asi by mi nebylo příjemné, kdyby na mě někdo celý zápas řval, to bych asi položila hokejku a šla.. Tady si myslím, že to skutečně nehrozí. Orca je prostě perla mezi kluby 😉

Mauro: tak a teď odhalíme tajemství, proč máš jisté místo v prvním útoku 😀 nejspíš málokdo ví, že se věnuješ nejen střelbě na branku, ale také skutečné střelbě. pověz nám o tom něco víc.

Aferka: No a je to venku:D Jo je to pravda, ale musím se přiznat, že teď se mi turnaje křížily s těmi střeleckými, takže jsem střelbu teď zameškávala, ale taky je to můj úžasný koníček. Je pravda, že tyto dva sporty se téměř vylučují (klidná střelba, kde je zapotřebí stoprocentní koncentrace a agresivní hra plná emocí proti Petrovicím), ale zbožňuju ty sporty oba.

Střílím ze sportovní malorážky, takže to nesedí ani k mé postavě, protože váží okolo 6-7kg 😉 Jezdíme po Avzáckých závodech (AVZO je asociace, která sdružuje „víkendové střelce“, pro ty, kteří se tomu věnují více je ČSS) a vyhráváme 😉 No samozřejmě jak kde, ale musím podotknout, že i na republikové úrovni jsem se neztratila. Asi třikrát jsem je vyhrála:D

Mauro: začínám mít z tebe strach 😀 máš ještě nějaké další oblíbené sporty případně i další koníčky? hlavně nepiš skejt, jinak se kouč zblázní 🙂

Aferka: No skejt ne, ale snowboard..Ale ještě není sníh, takže může být kouč v klidu, zatím;) Jinak lyže, kolo, kolečkové brusle a hospodský tours…

Mauro: vraťme se k florbalu. vstup do ligového kolotoče jsi měla úžasný. první turnaj byl sice rozkoukávací, ale v paskově by větší spoušť v obraně soupeře nevyrobil ani hurikán lorenzo. jaké osobní cíle si dáváš pro tuto sezónu?

Aferka: No abych řekla pravdu, tak žádné vysoké ambice nemám. Asi bych to neměla říkat, ale hraju to prostě pro zábavu, pro pocit z vítězství, pro tu srandu okolo. Ale samozřejmě nemám laksní přístup, to rozhodně ne, beru to zodpovědně. JO a taky strašně ráda si hraju na hurikám lorenzo:D Je to příjemný pocit, když ze soupeřovi lavičky neustále slyším: „99 je volná!“:D Prostě si to užívám….. Soupeřovi bude asi ?y?:D

Mauro: to neřež 🙂 vzhledem k tomu, jak si tě „oblíbily“ bránící soupeřky, bude asi jeden z cílů … PŘEŽÍT! 🙂

Aferka: Ano to je má priorita, už jen pro klid své maminky;)

Mauro: zkus popsat svou hru. kde myslíš že jsou tvé přednosti a kde máš největší rezervy?

Aferka: 😀 to bude problém..No přednosti? Asi, že nikdo neví, co udělám, mnohdy ani já ne, možná je to i nevýhoda, těžko říct. Jinak se snažím tvořit hru a neustále něco vymýšlet, ale nemůžu posoudit, jestli to dělám dobře nebo blbě, asi jak kdy. A největší rezervy, no často se zbrkle zbavuju míčku a chybí mi přesná koncovka, jak jsme se ostatně mohli přesvědčit ve Vítkovicích. Na tom budu muset zapracovat.

Mauro: vstup do sezony se družstvu juniorek opravdu vydařil. tři výhry a jediná prohra znamenají prozatím páté místo v tabulce. jaké umístění tipuješ na konci ligové sezóny?

Aferka: První, jsem nenáročná.

Mauro: v orce je obvyklé, že spolu občas trénují nebo hrají (na našich turnajích) kluci s holkama dohromady. na to bývají různé názory. baví tě to a myslíš že ti to něco dá?

Aferka: Určitě ano, myslím, že si alespoň vyzkoušíme rychlejší hru a tak. Ženský florbal, a vlastně jakýkoliv sport, a mužský je hrozně rozdílný a my si alespoň zkusíme něco jiného a snad se i zlepšíme;)

Mauro: jsi všeobecně známá jako vrchní bavič svého družstva. mě se občas někteří ptají, kam na ty hlášky chodím, takže se musím zeptat i tebe…

Aferka: Já a bavič?? Jsem nejuzavřenější člen našeho teamu.. Nevím, kdo ti to napovídal. A já na hlášky nechodím, oni chodí na mě.

Mauro: no vlastně to taky nechápu … kolikrát si tě na turnajích ani nevšimnu 😀 projevují se u tebe výrazné muzikální sklony. některé zdroje tvé inspirace už známe: třeba hanku zagorovou nebo dechovku 🙂 nemohu nezmínit, že jsi autorkou pokřiku juniorek: brutálního remixu včelích medvídků. prozraď nám své hudební vzory.

Aferka: No tak jak jsi už zmínil: Hanka Zagorová forever a  další.. no asi Eva a Vašek, jsoou fakt luxusní.

Mauro: znáš toto: http://www.youtube.com/watch?v=WxZ-9sKkTt4 ? 😀

Aferka: Tak to je hustý. ale všimla jsem si, že pokřik má fakt úspěch, už nám dvakrát tleskali soupeřky, to je fakt mazec..jsme v kurzu:D

Mauro: taky jsem si všim … ještě pár songů a orca vydá svůj soundtrack 😀 tak teď seriózně tvoje oblíbená hudba (já teď třeba frčím na hrůzovi …. bílá velryba uhání … akorát furt přemýšlím, jestli je kosatka bílá velryba)

Aferka: oblíbená hudba? jako dost se mi líbila Anastacia, ale poslední dobou nemám nějaký extrém, který zbožňuju, většinou si pouštím rádio..takže prostě ta pop music.

Mauro: pokud se nepletu, chodila jsi na základní škole do třídy s ondrou kurečkou. pověz nám něco o jeho dětství. hrál už tehdy se 104 cm hokejkou? poslouchal kabáty? obdivoval dana nekonečného a čaka norise?

Aferka: 😀 ano Ondra byl takový už od plenek, až na tu 104 cm hokejku

Mauro: tak a jsme na konci. aby to bylo aspoň trochu fér, můžeš mi položit otázku 🙂

A: A prdí taky hadi?? M: bez komentáře 🙂 A: takhle jsem mohla odpovídat taky.. M: nikdo ti nebránil 🙂 A: hmm..tak příště:D