Blog

Interview s kapitánem

Dlouho očekávaný rozhovor je tady! Musel projít několika drobnými cenzurními zásahy, přesto si přijdete na své. Už jen proto, že pomyslného mikrofonu se tentokrát ujal Jirka Planý. Začátek v podobě krátkého medailónku si ale vezmu do parády sám 🙂

„Štěpán přišel do Orky relativně nedávno jako všestranný sportovec – hokejista a házenkář. Už před vstupem do jeho první florbalové sezóny mi jako trenérovi bylo jasné, že to bude velká posila. Soustředění v Bílovci jsem pojal jako jednu velkou soutěž zaměřenou na kombinační hru. Štěpán v silné konkurenci obsadil druhé místo (vyhrál překvapivě Jarda Hlaváček). Typově je to hráč, jakých máme opravdu málo a chybí nám. Hraje jednoduše, nesóluje, má výborný přehled ve hře, dokáže rozdávat překvapivé přihrávky, ale umí i hru zklidnit, když je potřeba. K tomu ukázkově pracuje v defenzivě a často odvádí černou práci. Navíc je to obrovský bojovník a když se nedaří, přeřadí ještě na vyšší rychlostní stupeň. I to byl důvod, proč jsem ho hned v další sezóně navrhl na funkci kapitána. Druhým důvodem byl jeho hudební vkus, diskografii Cocotte Minute má nastudovanou opravdu poctivě 😀 Štěpik má velmi dobré předpoklady stát se úspěšným lídrem družstva mužů, jen nesmí usnout na vavřínech a dál na sobě poctivě pracovat jako hráč i jako trenér. Rád ho uvidím na svém trenérském semináři a tímto předávám slovo Jiřímu :-)“

Začneme klasicky první, velice jednoduchou otázkou. Sice mi přijde zbytečná, ale podle normy ISO je nezbytná. Zkus se nám ve zkratce představit…

Co je ISO??:) Tak jméno a přijmení psát nemusím ne? Jsem obyčejný chlapec z Krnova, který si na nic nehraje 😉 mám hodně přátel. Sport je moje droga! V současné době mám přítelkyni (touto větou jsem asi teď ztratil polovinu čtenářek toho rozhovoru :D) Mám rád dobré jídlo a pití a samozřejmě i sex 😀 (ale na Fipa nemám)! Chodím na vysokou školu do Hradce Králove a koleje obývám s Veliskem. Mám jednu maminku jednoho tatínka a jednoho bratříčka 🙂 a na světě jsem už 22 let! stačí? 😀

Čekal jsem lepší výkon, ale je to normě dostačující. ISO je světová federace národních normalizačních organizací se sídlem v Ženevě, založená v roce 1947 a nezapomeň, že já jsem tady ten, kdo klade otázky!!! Mimochodem, myslím, že „tou“ větou si ztratil možná i několik čtenářů :D. Spousta lidí určitě ví kdy, kde, jak a proč si začínal s florbalem, ale já jsem u tvého florbalového počátku nebyl, tak aspoň mě se pokus vyjádřit pocity.

O tom ISU to sis našel na wikipedii ne :D! Tak postupně, kdy? To je už dávno! První kontakt s tím děravým nesmyslem jsem měl na pajdáku kde jsem navštěvoval florbalový kroužek, který vedla pani Chaloupková 🙂 A začal jsem s ním i proto, že tam chodil i můj brácha! A florbal se podobá i hokeji, který jsem v tu dobu hrál! A prvního regulerního turnaje za Orcu jsem se zúčastnil v Ostravě, protože můj bratr si roztrhl koleno na nějaké oslavě 😀 a aby nepropadly peníze za turnaj, které už zaplatil tak jsem jel místo něj! To mi bylo tak mezi 13-15 lety už si to přesně nepamatuju :D!

Říkám, že já kladu otázky a jestli sis to našel na wikipedii tak proč ses mě ptal (to byla řečnická otázka)? Ale přiznávám se, musel jsem to taky „vygůglovat“ :-). Zmínil si tady hokej. O tobě je známo, že si velkým sportovcem, hraješ i házenou, fotbal, šipky (mimochodem, v šipkách si lepší než většina ligových hráčů krnovských hospod), dále plaveš, běháš kolem řeky, což mi přijde chabé, ale nevadí, samozřejmě běžkaříš a jezdíš na kole. Je něco, na co jsem zapomněl a který ze zmiňovaných sportů tě baví či bavil nejvíc a proč?

Ještě hraju tenis a parkrát jsem hrál badminton:)! Tak v současné době je to florbal :)! Ale před pár lety to byl lední hokej, který jsem hrál asi 14 let 😉 A TOP 3 uzavírá házená, kterou jsem začal hrát od páté třídy! A sem tam si zahraju i ten ligový zápas když potřebujou kluci pomoct 😉 Tyto sporty mě baví asi nejvíc proto, že mi docela jdou 🙂 a hlavně jsou to kolektivní sporty a ty já má nejradši 🙂 Fotbal jsem hrál taky dlouho už od 4 let, ale pořád jsem seděl na lavičce tak jsem s tím přestal v 11 letech! Ale moje nejlepší fotbalová kariera pokračovala v Uvalně kde jsem hrál dva roky 😀 (rozmezí 15-17 let, post středního záložníka :)) No a ty ostatní sporty jako je plaváni, běh, běžky atd.. těm se věnuji, protože jsou součástí mé školní docházky a musím se v nich zdokonalovat, ale dělám to rád a hlavně s úsměvěm :D! A s těma šipkama bych tak nepřeháněl 🙂 mojim cílem je hodit tzv. BINGO nevzpomínám si, že bych ho někdy hodil 😀 ( šipkaři vědí o čem mluvím :D)

Já samozřejmě taky vím, o co jde (taky kec :D), ale našim věrným čtenářům to vysvětli, prosím tě.

:D! Jedná se o to že 3 šipkama zasáhnes triplované místo (např. 3krát tripl 20 nebo 3krát tripl 19 🙂

Velice zajímavé :D. Já myslel, že BINGO je zaškrtnutí hlášených čísel v jedné řadě. Jedeme dále, v Orce si byl letošní sezonu zvolen kapitánem družstva mužů (nevím, kdo tě volil, já teda ne!!!). Pocítil si důvěru od spoluhráčů a větší zodpovědnost, jelikož musíš být příkladem?

To je postupka ne?:D Myslím si, že si byl taky v kabině, protože ses hned sám nominoval na asistenta :D! Tak určitě mě to potěšilo, ale spíš to bylo tak, že mě Mauro navrhl a ostatní jen přikývli :D! Nevím jestli vetší zodpovědnost! A příkladem sem se snažil být už i minulou sezonu :)! Takže se moc nezměnilo akorát mi levou ruku stahuje bílá páska! Mám právo řvát po svých spoluhráčích a oni mě za to maji rádi :D! Taky sem tam něco prohodím s rozhodčím bo na to mám taky právo jako kapitán!:)

Ta páska mi právě chybi, jelikož taky rád řvu po rozhodčích, ale nemám to právo, tak bych to právo taky chtěl mít :-). Všichni o tobě ví, že si velmi zodpovědný, poctivý, nehádáš se s rozhodčím, nikdy nepřijdeš pozdě a každý trénink jedeš na 106 %. Podle mě si nejvetší ikona v týmu a bez tebe bychom se brzo rozpadli. Teď určitě čekáš kam tím mířím… 😀 Už si někdy v životě udělal, nějakou levárnu, podvedl či okradl někoho, nebo nesplnil, co si slíbil?

Tak zas bych to tak nepřeháněl :D! Určitě to neni jen mnou, že Orca pořád funguje! Zasluhu na tom mají i ostatní! S rozhodčím se nehádám, protože vím že to nikam nevede a akorát si ho poštvu proti sobě! Jen mi řeknu jak sem to viděl já a zeptám se ho za co to bylo a proč to tak pískl 😉 Co se týče té levárny. Máš namysly třeba, že jsem někomu podkopl zezadu nohu schválně :D? Tak v tom případě ano 😉 A slib sem taky určitě nějaký nedodržel, třeba mamince když jsem jí říkal, že už budu hodný :D! Takže zas nejsem tak skvělý člověk, ale tešímě že si to o mě myslíš 🙂

Samozřejmě, že na tom má zásluhu i vedení. Aniž by sis to uvědomil, tak si je teď poštval proti mě :-). Jaké jsou tvé florbalové cíle do budoucna?

Současné cíle jsou jasné bavit se florbalem jak to jen půjde a to maximálně! Dalši cíl je aby jsme postoupili minimalně o jednu ligovou soutež, a takový tajný cil je aby Orca hrála čtvrtou nebo i dokonce 3. ligu;) To by bylo super, jenže na to u nás v současné době nemáme takové podmínky a zázemí! Ale snad v budoucnu se to zlepší a bude to realné naplnit můj tajný cíl 😉 No a samozřejmě bych chtěl hrát za reprezentaci a vyhrát mistrovství světa :D!!!! (jeden z těch skromnějších cílů)

Mám takový dojem, že o jednu ligu výš je to samé jako 4. liga. Ale to by musel potvrdit dozor státního notáře. A jaké jsou tvé životní neboli osobní cíle?

Chceš mě tu ztrapnit jo?:D Moje cíle postavít dům zasadit strom a mít syna jako káždý obyčejný chlap 😉 No vlastně jeden úkol už jsem splnil…………………teď čekáte jaký co :D? Strom už sem zasadil a není to dávno asi před 3 týdny se svým otcem 😉 Takže cíle už mám jen dva:)!

Já už jsem se lekl, že za chvilku přijde na svět malý Pišťur (Štěpánův obézní kocour). Když se řekne The Queen, každý si představí Freddieho Mercuryho… když se řekne JZD Drobjenas, každého napadne Tvé jméno. Jak je možné, že z týmu „autsajdrů“, si udělal nejznámější a nejoblíbenější tým Krnova, který má nejvíc fanoušků?

Neprovokuj Pišťura nebo tě napadne ;)! Opět to není jen moje zásluha, že JZD Drobjenas (neboli Drobdžíns tak nám říkají v zahraničí ;)) má tolik skvělých fanoušků, kterým bych chtěl prostředtnictvím tohoto rozhovotu poděkovat za podporu našeho týmu! Myslím, že náš tým je také oblíbený za to jakou předvádí hru u které se fanoušci baví a padá při nich hodně branek!:) Snažíme se hrát hodně pro lidi na tribunách a z toho i možná pramení, že nás maji tak rádi 🙂 Jeden z největších šoumenů v týmu je asi můj bratr. Jak na hřišti tak mimo něj! 😀

Máš pravdu s těmi brankami. Dlouho mi trvalo, než mi to došlo :D. Minulou sezónu si válčil v první formaci mezi bratry Hlaváčkovými. Přiznám se, že to je můj florbalový sen, si mezi těmito vynikajícími útočníky jednou zahrát. Jak se ti po boku těchto dvou tvořivých sourozenců hrálo?

Nebyla to celá sezoná byla to jen půlka!;) Protože Jarda pak odešel hrát za Brno. Měl jsem tam za úkol spíše dělat tu černou práci než nějakou střeleckou. O tu se postaralo bratrské duo:) Ale sem tam mi taky přichystali tu golovou nahravku abych si vstřelil branku :D! Na ty akce se byla nádhera dívat sem tam jsem ani nestíhal otáčet hlavu jak si to dávali z první :D!

Aha, chápu, takže si mám nechat zajít chuť :-). Jěště nám pověz, jak by měl vypadat tvůj dokonalý den?

No asi by měl mít o nějakou hodinku víc, protože já rád spím :D! Takže bych se měl dobře vyspat, potom si dát něco moc dobrého k jídlu a pítí! Zasportovat si a pak samozřejmě zábava ve skvělé společnosti mých přátel a krásných slečen 😉 No a pak to završit spánkem a nejlepe ne osamoceným :D! No , ale teď by bylo nejlepší kdyby jsme vyhráli ty nájezdy proti Finsku 😉

Je to tam!!!! 😀 Aspoň čtenáři mají přehled o tom, kdy rozhovor probíhal :D. Krásný den, úplně jako můj každý den, akorát ti tam chybí nějaký flirt :D. V některém roce (to je jasné, nemůže to přece být v žádném roce, ale já jen nevím ve kterém) si byl vyhlášený jako krnovský sportovec roku. Jak se vůbec ty … šikmooké dozvěděly, že vůbec nějaký Lhoťan existuje a ještě tě obdarovali tímto oceněním? Můžeš nám podrobněji tento titul, jež si obdržel, popsat? Kdo, kdy a za co tě nominoval?

Bylo to v roce 2002 v kategorii do patnácti let 😉 Ocenění jsem dostal za lední hokej (asi se dívite, že to není za florbal co :D???) A nevím jestli to nevyzní vtipně, ale na tuto cenu mě navrhl pan Jiří Planý (starší) byl to totíž můj hokejový trenér v době mé největší slávy ;)!

Já zase utřel nos. Tak jsme teda u konce a jak to dělal sám velký Mauro, udělám to i já. Můžeš si teď položit svou otázku a odpovědět na ni, ale v tvém případě si myslím, že na ni neodpovíš 😀

Jsi spokojený se svými spoluhráči jak s výkonem tak s nasazením? Myslím si, že by to mohlo být všechno lepší a taky doufám, že kluci budou více makat 🙂

Taky si myslím, že by ty plevy měli hrát lépe. Děkuji za rozhovor a ať ti vyjdou ty životní a florbalové cíle 🙂

Děkuji za krásné a profesionálně nachystané otázky! A tobě ať se taky daří 😉