Blog

Muže A povedou Lhoťan s Matušinským

Orca vstoupí do své třetí divizní sezóny s novým trenérským duem. Na pozici hlavního trenéra se pod dvou sezónách vrací Štěpán Lhoťan, asistentem mu bude Jiří Matušinský.

Od nového trenérského týmu si slibujeme intenzivní koordinaci obou mužských družstev a juniorky. Štěpán Lhoťan se v uplynulých letech podílel na výchově dorostenců a juniorů. Mladíky, kteří začínají stále více pronikat do světa dospělého florbalu, dobře zná. Předpokládáme, že i v následující sezóně bude Štěpán také oporou hráčského kádru.

Jiří Matušinský bude dále působit jako hlavní trenér B-týmu. Díky jeho většímu zapojení bude mít mužské áčko po mnoha sezónách na lavičce nehrajícího trenéra. Maty je známý svým důrazem na disciplínu a bojovnost. Pro tým, který zdobí smrtící ofenziva, ale zároveň patří mezi nejhorší týmy soutěže v počtu inkasovaných branek, bude jistě přínosem.

Rozhodnutí o změně trenéra nevzniklo ze dne na den, ale mělo delší trvání. Úspěšná generace, která válcovala jednoho soupeře za druhým nemládne, ale pomalu zraje 🙂 A tak se do týmu pomalu ale jistě bude snažit prosadit nový svěží vítr v podobě našich odchovanců. Nejsou to ještě hráči, kteří by prošli úplnou koncepcí klubu, ale i tak jsme s nimi pracovali několik let a věřím, že se jim podaří do týmu prosadit. Chceme také nakopnout starší hráče, aby zase bojovali o své místo v sestavě,“ vysvětluje staronový hlavní trenér A-týmu mužů Štěpán Lhoťan.

Dvojice Lhoťan – Matušinský už převzala přípravu na novou sezónu. Stávající hrající kouč Ondřej Miškov předání trenérské štafety oznámil svým spoluhráčům emotivně na oslavě konce sezóny mužských týmů. Jeden z nejproduktivnějších útočníků klubové historie a ikona Orky se tak bude soustředit na hráčskou kariéru.

Ondra to měl v uplynulých dvou sezónách nesmírně těžké. Měli jsme úzký kádr, jeho část už ani nebydlí v Krnově, musel se jako trenér potýkat se zraněními včetně vlastního a absencemi takových opor, jako bratři Hlaváčkovi. Přesto jsme patřili mezi nejlepší divizní týmy. Dobře vím, jak je to těžké s motivací ke sportovní přípravě, když se vám na trénink hráči trousí po kusech. Přesto to zvládl výborně a za to mu patří velký dík,“ chválil práci dosavadního trenéra prezident klubu Tomáš Hradil.