Blog

Muži: mistři MS přeboru mužů v sezóně 2010/2011

Muži se stali suverénním vítězem Moravskoslezského přeboru. Kdo stojí za největším sportovním úspěchem v klubové historii? Dozvíte se v tomto článku 🙂 Aktéři jsou seřazeni podle počtu kanadských bodů.

Ondřej Miškov (20 zápasů, 30+26)
Do velkého florbalu naskočil teprve v minulé sezóně a okamžitě ukázal jak platným hráčem bude. Jeho dvoubodový příděl na jeden zápas nastartoval do té doby výsledkově trápící se tým. Tato sezóna byla zcela v jeho režii a zaslouženě se stal nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem celé soutěže. Ondra je platným nejen na hřišti, všichni jej známe jako skvělého statistika 🙂


Jan Hlaváček (18 zápasů, 26+20)
18letý motor prvního útoku. Velmi mu prospěl letní florbalový camp, kde piloval své florbalové umění pod dohledem několika reprezentantů. V této sezóně také výborně zúročil tréninkové i zápasové zkušenosti ze svého působení v druholigovém Hattricku Brno a stal se tvůrcem hry.

Jiří Planý (18 zápasů, 15+28)
Typicky koncový hráč překvapil, když po dohodě s trenérem od začátku sezóny nastupoval na postu obránce. V průběhu celé sezóny udivoval obrovskou produktivitou, jakou se může chlubit málokterý bek v historii této soutěže. Jirka navíc v sezóně působil jako sekretář a i tuto roli zvládl na jedničku.

Daniel Hrbolka (18 zápasů, 21+14)
Dan před sezónou začal studovat na vysoké škole v Brně a v jejím průběhu byl doslova na spadnutí jeho přestup do tamních Bulldogs. Podařilo se nám jej přesvědčit, aby zůstal, a myslím, že toho rozhodně nelituje. Velmi výrazná postava druhého útoku.

Jaromír Filip (18 zápasů, 25+9)
Jardu dlouho pronásledovala série nepříjemných zranění. Návrat na sportovní kolbiště proběhl ve velkém stylu. Zařadil se do prvního útoku a podle očekávání střílel jeden gól za druhým. Kromě toho zlepšil přístup k defenzivě a více se zapojil do souhry.

Štěpán Lhoťan (19 zápasů, 11+9)
Krnovský Milan Fridrich. Odborník na černou práci. Vybojuje velké množství míčků, nic nevymýšlí a okamžitě je posílá svým spoluhráčům. V týmu plném individualit a střelců bylo jeho týmové a přímočaré pojetí obrovsky platné. Výborně se vypořádal s nevděčnou rolí hrajícího trenéra.

Adam Blaho (20 zápasů, 7+8)
Další překvapení sezóny. Kovaný obránce většinu zápasů operoval v útoku. Ačkoliv není typickým koncovým hráčem, těží ze svého výborného fyzického fondu a obrovské zodpovědnosti ve hře. Nezávislí pozorovatelé si všimli, že oproti dřívějšku přidal i na florbalovosti.

Tomáš Vaľočík (20 zápasů, 4+3)
Ve svých 26 letech se stal hrající legendou. V posledních několika sezónách nevynechal jediný zápas a blíží se ke stovce odehraných zápasů v oficiální soutěžích. Z pozice obránce rozdával dlouhé přesné přihrávky a k bráně soupeře tu a tam vyslal i svůj dalekonosný jedovatý projektil. V klubu se stará o finance a je jeho prezidentem.

Adam Gajdoš (5 zápasů, 1+4)
Ze sestavy se pomalu vytrácel, více ho to teď táhne k tenisu. Na florbal ale nezanevřel a klubu pomáhá jinak: výrobou prvotřídních videonahrávek.

Pavel Majda (16 zápasů, 3+1)
Vypadalo to, že už svou florbalovou kariéru pověsil na hřebík, ani začátek sezóny nenasvědčoval, že by tomu mělo být jinak. Po několika kolech však naskočil do rozjetého vlaku jako obránce, ale také důrazný zakončovatel před bránou. Říká, že tentokrát už opravdu končí. Rozmyslí si to nebo nerozmyslí?

Jiří Zajac (8 zápasů, 3+0)
Dlouho trvalo, než se u Jirky florbal dostal mezi absolutní priority. Tento všestranný sportovní talent se v sezóně věnoval fotbalu a hokeji. V týmu se zabydlel až v druhé části sezóny a ukázal, že se může stát jednou z velkých opor.

Jan Vaľočík (14 zápasů, 2+1)
Mladší bratr prezidentův 🙂 Námi „převychovaného“ fotbalistu v sezóně trápily zdravotní problémy, přesto patřil mezi opory. Oplývá výbornou fyzickou kondicí, pohybem a univezálností. V případě potřeby byl schopen kdykoliv bez problémů nastoupit i v útoku.

Filip Vrchovský (4 zápasy, 0+2)
V nabité sestavě nedostal příliš prostoru. Blískl se dvěmi gólovými přihrávkami. Jeho potence v Krnovské florbalové lize ukazuje, že by v příští sezóně mohl mít v týmu silnější pozici. Fipo patří mezi klíčové trenéry klubu, věnuje se mladším a starším žákům.

Vojtěch Mužík (12 zápasů, 0+1)
Nabídka na angažmá v družstvu mužů resuscitovala jeho brankářskou kariéru. V průběhu sezóny jeho výkonnost rostla a pokud na sobě bude tvrdě pracovat, může být ještě lepším gólmanem.

Jiří Gajdoš (3 zápasy, 0+1)
Florbalu už se delší dobu nevěnuje na sto procent, nastupoval spíše sporadicky. Stal se naším dvorním fotografem a grafikem, společně s bráchou Adamem vytvořili „PR sekci“. Jeho náborový leták měl velký vliv na obrovský zájem dětí o florbal v Krnově.

Petr Herel (13 zápasů, 0+0)
Brankářská jednička Krnova se v průběhu sezóny nevyhnula kolísavým výkonům. Ke špičkové formě mu chybělo větší tréninkové nasazení, což je vzhledem k jeho práci v třísměnném provozu velmi obtížné. Přesto tým několikrát podržel a patřil mezi opory.

Dominik Res (2 zápasy 0+0)
Perspektivní hráč, který se však neprosadil do základní sestavy. I vzhledem k vysokoškolskému studiu v Brně brzy přestoupil do Bulldogs, kde nyní hraje v rezervním týmu. Věřme, že na jihu Moravy nasbírá cenné zkušenosti a jednou se v dresu Krnova ještě objeví.

Tomáš Hradil (1 zápas 0+0)
Poprvé po mnoha sezónách nenastoupil k jedinému zápasu (jedno utkání byl připraven jako náhradník), poprvé po mnoha letech v sezóně nebodoval. Muži mu udělali obrovskou radost nejen postupem, ale i tím, jak se organizačně dokázali vypořádat s jeho odchodem z pozice trenéra tohoto družstva. Mohl se tak naplno pustit do náročného projektu rozvoje mládežnických týmů a klíčová utkání mužů sledoval už jako šéftrenér a metodik klubu.

Speciální poděkování si zaslouží Mája Radová, která vydatně pomáhala s pořádáním ligových turnajů, a všechny fanynky a fanoušci, kteří nám drželi palce.

A co od týmu můžeme čekat v další sezóně? To bude záležet na tom, zda se podaří alespoň sezónu udržet klíčové opory. Hanis Hlaváček bude těžko odolávat prvoligovému angažmá v Hattricku Brno, Jirka Planý koketuje s téměř extraligovými otrokovickými Pantery, Dan Hrbolka přemítá nad angažmá v Brně. Pokud tihle hráči zůstanou a tým se vhodně doplní (přesvědčí trenéři lídra kanadského bodování KFL Tomáše Kondráta?), můžeme směle pomýšlet na další postup.