Blog

Muži postupují do 2. kola Poháru ČP

Pohár České pojišťovny je pro nás už mnoho let prověrkou a zároveň přípravou na novou sezónu. Letos jsme s napětím čekali, jak se na týmu projeví omlazení kádru a také nový realizační tým.

Celý kádr absolvoval po dlouhých osmi letech čtyřdenní soustředění a zejména na rozehrávce to bylo znát. Do utkání zasáhlo celkem 18 hráčů do pole a 5 gólmanů. Mezi nimi i Jiří Herudek, brankářská posila z Opavy. Na lavičce bylo možno zahlédnout vedle trenérského dua Lhoťan-Matušinský také nového vedoucího družstva Martina Veličku.

Velký prostor dostala celá řada mladých hráčů, v poli dokonce operovala trojice čerstvých juniorů s ročníkem narození 2000, pár minut si zachytal i stejně starý gólman Tomáš Zámarský. A nevedli si vůbec špatně! V některých zápasech byla k vidění pětka s věkovým průměrem 18 let – to by mohl být příslib do budoucna. Jakub Mičlo se ve svých 16 letech stal historicky druhým nejmladším střelcem klubu v oficiálních mužských soutěžích, ale špatně si nevedli ani zkušení pardálové. Jaromír Filip se blýskl dvěma hattricky a jeho dvorním nahrávačem nebyl nikdo jiný než Ondřej Miškov.

A jak jsme si tedy vedli? Zdolali jsme ostravskou Bazingu, Frenštát, Třinec a těsně podlehli diviznímu Šumperku, paradoxně po nejlepším výkonu ze všech čtyř zápasů. Do druhého kola tedy jdeme z druhého místa ve skupině. Individuální statistiky najdete tady.

Po vydařeném víkendu nám odpověděl na několik otázek trenér Štěpán Lhoťan.

Jak celkově hodnotíš první kolo poháru?
Pohár se zase ukázal jako ideální varianta na rozehrání před náročnou sezónou. Čtyři utkání v domácím prostředí je nejlepší, co nás mohlo potkat. Mix soupeřů, na které jsme narazili, byl taky dobrý. Z tohoto hlediska super příprava. Velkým pozitivem bylo, že jsme protočili všech 18 hráčů a 5 brankářů. Každý mohl ukázat co umí a jak natrénoval přes léto. Nespokojenost je snad jen s občasným zbytečným přizpůsobením hernímu tempu u slabších soupeřů nebo občasný návrat k našemu hurá florbalu.

Co říkáš na výkony mladíků a nováčků v týmu?
Žádné extra překvapení se nekonalo (myšleno v dobrém 🙂). Hráče jsem trénoval nebo měl pod dohledem několik sezón, takže jsem věděl, co v nich je a co od nich čekat. Určitě do týmu přinesli zase svěží vítr a florbalovost. Je jen na nich, zda budou trpěliví, šance určitě dostanou. Jen si nemyslet, že hned budou na hřišti 60 minut 🙂

Muži měli soustředění snad po osmi letech. Jak se to projevilo na naší hře?
Určitě prospělo celé mužské složce. Jeli jsme skoro v plné síle, až na několik výjimek. Rozebírali jsme podrobně, jak se chceme prezentovat na hřišti i mimo něj. Zápas od zápasu si myslím, že se to projevovalo. Chceme aby náš útok měl nějaký smysl a to samé se týká obranné hry. Zařadili jsme do herního stylu i několik novinek. Kluci měli šanci se lépe poznat – mladí i starší hráči)

V dalším kole se utkáme se Zlínem. Co od něj čekat, co říkáš na soupeře?
Konečně narazíme na ten slavný Zlín 🙂 Jsem ze něj rád. Soupeř je to nesmírně kvalitní a před sezonou je to nejlepší varianta, jak prověřit naše slabiny i silné stránky. Hrajeme doma což je bonus a nemusíme cestovat. Doufám, že Zlín přijede v co nejsilnější sestavě v čele s Matesem. Jestli opravdu přijedou v plné palbě tak nás čeká tým na úrovni národní ligy 🙂 a pro diváky parádní podívaná.

Tak v neděli v hale!