Naši lidé

Tomáš Hradil

Tomáš Hradil
prezident klubu

Tomáš Hradil už klubu šéfuje řadu let. Do Orky přišel rok po jejím vzniku a brzy se stal trenérem družstva mužů. V roce 2010 omladil realizační tým a začal s náročným budováním mládežnických týmů. Vedl družstva elévů a později starších žáků. Jako jeden z prvních mezi florbalovými kluby v ČR zavedl funkci profesionálního trenéra. Je držitelem trenérské licence B, v letošním roce si jej kluby v MS kraji znovu zvolili do funkce regionálního hejtmana. Působí jako zastupitel města v klubu Krnovských patriotů. Pracuje jako výkonný ředitel krnovského výrobce ergonomických židlí Prowork. Volný čas věnuje své ženě a dceři Elišce. Florbal hraje už jen rekreačně, rád čte, sleduje seriály a věnuje se zahradničení.

 

Štěpán Lhoťan

Štěpán Lhoťan 
šéftrenér klubu, hlavní trenér A-týmu mužů

Když jsme klub zakládali, byl patnáctiletým puberťákem a asi by si klepal na čelo, kdybychom mu tehdy řekli, jak bude Orca vypadat dnes a jakou v něm bude mít roli. Štěpán Lhoťan byl s klubem spojený už od začátku – zakladateli totiž byli jeho bratranci Pethsovi a jeho brácha obávaným útočníkem. Tehdy se ale ještě věnoval jiným sportům – fotbalu, házené, hokeji. Pět sezón jsme ho přemlouvali a pak jeho florbalová kariéra nabrala rychlý spád: první ligová sezóna, kapitán, hrající trenér, první postup, trenér mládeže. Jednoho deštivého dne v autě pak dostal nabídku, aby se trénování věnoval profesionálně. Dnes se jako klubový šéftrenér věnuje nejen výchově hráčů, ale především trenérů. V mládežnickém florbale dnes patří mezi nejrespektovanější české trenéry, má za sebou stáž ve Švédsku, trénuje regionální výběry a školí kolegy z jiných klubů. Volný čas se snaží trávit především se svoji ženou a synem Šimonem, který nedávno oslavil první rok života. Má rád dobré jídlo a pití jako každý správný chlap :-). Do nové sezóny se vrací na pozici hrajícího trenéra mužského áčka.

 

Filip Fňukal

Filip Fňukal
sportovní manažer, hlavní trenér elévů a starších žáků

Filip Fňukal je jedním z našich nejvytíženějších trenérů. Aby ne, když se nedávno po dokončení studia vysoké školy stal druhým klubovým profíkem. V klubu působí také jako sportovní manažer a má na starosti jeho celkovou organizaci a každodenní chod. V následující sezóně povede družstva elévů a starších žáků. V předchozích letech se mu podařilo ve své kategorii vytvořit super partu, uvidíme, zda na to naváže… Fňuke byl původně talentovaným hokejistou, navštěvoval dokonce hokejovou třídu v Opavě. Podobně jako několik dalších opor mužského týmu později přičichl k florbalu a už u něj zůstal. Mezi jeho koníčky patří poslech hudby, posezení s kamarády a sport. Na dotaz, co by o sobě řekl zajímavého uvedl: “moje telefonní číslo je 608 665 745, holky volejte” : ))

 

Jiří Matušinský

Jiří Matušinský
trenér mužských týmů, organizátor klubových akcí

Jiří Matušinský měl velký podíl na vzestupu našeho klubu v roce 2010. Spolu s Filipem Vrchovským vedli tréninky mládeže ve velmi těžkých podmínkách malé tělocvičny s obrovským množstvím dětí různého věku. Díky jeho excelentním organizačním schopnostem se můžeme chlubit několika parádními klubovými akcemi – třeba plesem nebo oslavou konce sezóny. Maty pracuje u Policie ČR v Praze. Láska k rodnému městu a partě kolem našeho klubu ho vede k tomu, aby každý týden absolvoval náročné cestování přes celou republiku. Na postu hrajícího trenéra B-týmu mužů se mu v několika sezónách podařilo vybudovat družstvo, které není odkladištěm hráčů, kteří se nevejdou do áčka, ale naopak jeho důležitou spojkou. V letošní sezóně bude působit také jako asistent A-týmu a u obou družstev dojde ještě k těsnějšímu propojení. Volný čas, kromě florbalu, rád tráví s rodinou na zahradě nebo ve společnosti přátel. Krom tohoto si rád zahraje fotbálek a sleduje a podporuje svoji milovanou Spartičku! 🙂

 

Tomáš Zakopčan

Tomáš Zakopčan
hlavní trenér dorostu a juniorů

Tomáš Zakopčan je takovým našim unikátem. S florbalem totiž začal až kolem osmnácti, ale díky své sportovní všestrannosti (působil dříve jako fotbalový brankář) se rychle zlepšoval a probojoval až do kádru mužského A-týmu, jehož je oporou. Je to velký bojovník a srdcař, což jsou pro trénování v našem klubu ideální parametry. Díky své vášni pro sport se pro trénování rychle nadchnul a dnes dokonce finišuje náročné studium B-licence. Čeká ho velmi náročná sezóna v roli hlavního trenéra dorostenců a juniorů. Zako studuje obor podníkání v Městě Albrechticích, mezi jeho koníčky patří vedle florbalu ještě běhání, cvičení a kamarádi.

 

Tereza Nykodymová

Tereza Nykodymová
hlavní trenérka mladší přípravky a mladších žáků

Terka je přes svůj mladý věk jednou z našich nejzkušenějších trenérek. V Orce začínala jako hráčka ve 14 letech a prakticky hned začala pomáhat u mladších kategorií. Trénuje už šestým rokem a je historicky nejmladším krnovským trenérem oceněným městem. Kromě toho se věnuje studiu fyziky a matematiky na Ostravské univerzitě. Po skončení studia by chtěla být učitelkou a dále se věnovat trénování mládeže. Většinu svých víkendů tráví na halách, buď jako trenér, hráč, pořadatel, nebo divák. Když už se nějaký čas navíc najde, ráda si zajede na hudební festival či koncert, do kina nebo jen tak lenoší v posteli – je totiž velkým milovníkem spánku 🙂 Do sezóny si dává jeden velký cíl – ZÁBAVU a dodává: “věřím, že i Vy, rodiče, tomu pomůžete a nebudete se dětí po zápase ptát na výsledky, ale na jejich pocity a zážitky.”

 

Jakub Mamula

Jakub Mamula
hlavní trenér starší přípravky

Kuba jde do své první sezóny na pozici hlavního trenéra. Ve starší přípravce zkusí zvládnout i svého syna Šimona 🙂 Nováček mezi hlavními trenéry vystudoval odbornou historii na Slezské univerzitě v Opavě a pracuje v krnovské pobočce Státního okresního archivu. Vedle historie je jeho největším koníčkem už od malička sport všeho druhu – fotbal, futsal, hokej, florbal, tenis, jízda na kole. Volný čas tráví s rodinou v přírodě a s přáteli u dobrého jídla a pití. Jeho trenérské plány jsou jasné: přitáhnout ty nejmenší ke sportování a vypěstovat u nich lásku k pohybu, zálibu ke sportu, obecné sportovní dovednosti a základy florbalu.

 

Další členové trenérského týmu:

Jaromír Filip – trenér individuálních tréninků
Ondřej Láryš – trenér gólmanů
David Matušinský – asistent trenéra starších žáků a dorostu
Ondřej Janáč – asistent trenéra mladších žáků
Adam Juřina – asistent trenéra mladších žáků
Michaela Kosturová – asistentka trenéra elévů
Martin Velička – asistent trenéra elévů, autor online přenosů, předseda kontrolní komise
Ester Jurčíková – asistentka trenéra přípravky
Marcel Nunvář – asistent trenéra elévů

Členové realizačního týmu:

Roman Anderle – klubový grafik
Mikuláš Peths – fotograf, grafik
Daniel Hrbolka – klubový redaktor
Petra Hradilová – nástěnkářka 🙂
Jan Habara – fyzioterapeut
Veronika Švecová – zdravotnice
Kateřina Měrková – pořadatelka ligových zápasů

Poděkování zasluhuje řada dalších skvělých lidí, kteří klubu pomáhali a pomáhají. Děkujeme!