Blog

Pohárové drama se šťastným koncem

Druhé kolo Poháru České pojišťovny do Krnova přivedlo velmi kvalitního protivníka. Zlín Lions jsou divizním nováčkem a tento vzájemný duel byl tak jedním ze tří, které nás v této sezóně čekají.

Soupeř přijel hned s několika hráči se zkušenostmi z nejvyšší soutěže v čele s největší hvězdou, florbalovým mistrem ČR Matějem Koňaříkem. Nedávno se stal tatínkem, hráčskou kariéru pověsil na hřebík, ale vzhledem k přátelským vztahům, které jej k našemu klubu pojí, nenechal si utkání ujít.

My jsme se museli smířit s absencí dvou zkušených hráčů Jirky Planého a Daniela Hrbolky, na dálku z Iráku nám fandila další opora Adam Blaho. Podobně jako v prvním kole v sestavě nechyběli mladíci, šanci dostal i Jan Pavlica a do zápasu jsme vstoupili v kompletních třech formacích.

První třetina byla velmi vyrovnaná, skóre otevřel v šesté minutě po parádní individuální akci z dálky kanonýr Jaromír Filip. Soupeři se povedlo o deset minut později srovnat z hole Matěje Koňaříka, ale prakticky okamžitě z rozehrávky strhl vedení na naši stranu opět Jarda Filip po nahrávce Ondry Miškova. Zaplněná tribuna aplaudovala.

Do haly si našlo cestu 135 diváků, kluci ze starších žáků a dorostu v kotli mohutně povzbuzovali své sportovní vzory k dalším gólům a ti se jim odvděčili. V druhé třetině se trefil Dominik Fňukal po nahrávce Davida Matušinského a v samostatné akci Filip Svoboda. Do závěrečného dějství jsme vstupovali s třígólovým náskokem, nutno však dodat, že soupeř zahodil velké množství slibných šancí. Několikrát se zaskvěl i Milan Baran v bráně, který se rozchytal k výtečnému výkonu.

Ale to by všechno byla nuda, že? Ve druhé třetině jsme měli štěstí a v té třetí to soupeři začalo padat. Matěj Koňařík, kterého naši hráči doslova masírovali a snažili se mu nedat ani centimetr prostoru, ukázal, že to je PAN hráč. Během několika minut nasázel další tři góly a protože se trefil ještě jeho spoluhráč Tichý, rázem se náš postupový cíl sesypal jako domeček z karet. Pět minut před koncem jsme prohrávali o gól.

Na zápas se přišla podívat i česká trenérská legenda Radomír Mrázek. Dorazil prý sledovat výkon Filipa Fňukala a určitě nelitoval, Fňuke totiž ve velkém stylu režíroval závěr zápasu. Zhruba dvě minuty před koncem jsme to zkusili v šesti bez gólmana. Vzali to na sebe dva pracovníci klubu – Štěpán Lhoťan několikrát z levého křídla hledal na středu zmiňovaného Filipa Fňukala, až ho našel a ten v čase 59:17 skvělou přízemní střelou vyrovnal! Hala se otřásala v základech.

#pohar #2.kolo #powerplay #5:5 #prodlouzeni #6:5 #vyhra #fbcorcakrnov 😀

Příspěvek sdílený FBC Orca Krnov (@orcakrnov),

Šťastný střelec ale ještě neřekl poslední slovo. Když už se desetiminutové prodloužení pomalu chýlilo ke konci a diváci začali myslet na nájezdy, pasoval se do role nahrávače a po stejné ose, jako jsme vyrovnali, našel Ondřeje Miškova, který zlatým gólem odstartoval gejzír postupové radosti!

#konec #smitec #3.kolo #vola #nazdar #tanecek #fbcorcakrnov

Příspěvek sdílený FBC Orca Krnov (@orcakrnov),

V hale na Janáčkově náměstí jsme odehráli jeden z nejatraktivnějších zápasů, jaký toto sportoviště pamatuje. Zápasové statistiky a vyjádření trenérů si můžete prostudovat tady. Ve třetím kole se tuto neděli opět doma utkáme s dalším divizním nováčkem Hranicemi. Lepší pozvánku, než tento zápas vám vyrobit neumíme 🙂