Blog

Předplesový rozhovor s Jiřím Matušinským

Krnovský Ples florbalistů 2014 se nezadžitelně blíží a už za dva týdny nám Kofola Music Club otevře své brány. Dámy a pánové, připravte se na nejhonosnější klubovou akci! Návnadou vám může být rozhovor s hlavním organizátorem celého ansámblu Jiřím Matušinským.

Ahoj Jirko. Díky, že jsi mi v nabitém předplesovém programu kývl na rozhovor.
Ahoj Dane, není vůbec zač. Já jsem naopak rád, že jsi o rozhovor, který se týká plesu, projevil zájem. 🙂

Za tři týdny už Ples florbalistů propukne naplno, stoupá už nervozita?
Ano, stoupá. Vnímám tuto společenskou akci jako obrovský závazek vůči klubu i všem lidem, kteří si koupili nebo ještě teprve koupí lístek. Ať už těm, kteří navštívili dva předchozí ročníky, tak těm, kteří se na Ples florbalistů chystají vůbec poprvé. Mé největší přání je, aby měl i letošní ročník vysokou úroveň a aby si ho všichni hosté užili a skvěle se bavili. A z tohoto neskromného přání panuje teď, dva týdny před touto akcí, kdy pomalu finišují veškeré přípravy, velká nervozita.

Letos se koná již třetí ročník, všechny máš na svědomí ty jako hlavní organizátor. Jak ses vlastně k téhle roli před těmi třemi dostal?
Čím jsem starší, tím mi připadá, že ten čas utíká rychleji a rychleji. Přijde mi to jako měsíc, kdy Štěpán Lhoťan někdy v listopadu roku 2011 přišel s odkazem na ples jednoho z prvoligových florbalových klubů s tím, že by nebylo špatné někdy v budoucnu také akci tohoto typu připravit. Mě tato myšlenka nadchla a okamžitě jsem se toho chytil. Tehdy mi Tomáš Hradil říkal, že jestli se do toho chci společně se Štěpou pustit, tak musím být hlavním organizátorem, protože už tehdy byl pracovně hodně vytížený a neměl by na náročnou organizaci dostatek času. Tak jsem plný nadšení souhlasil. I když tehdy panovaly názory, že je celá akce zorganizovaná hodně narychlo a nejeden člověk z klubu měl obavy aby nebyla propadákem,  4. února 2012 jsme byli všichni připravení v Kofole a vytvořili tak společně výborný 1. ročník, na kterém při organizování dalších ročníků Plesu florbalistů stavíme.

Stejně jako předchozí ročníky se ples bude konat v Kofola Music Clubu. Proč zrovna tam?
Když vznikla myšlenka zorganizovat klubový ples, první otázkou bylo, kde se bude konat. Upřímně, naše město nenabízí tolik možností, kde podobnou akci uspořádat. Samozřejmě, že se tehdy nabízela možnost nově zrekonstruovaného Slezského domova, ale když připravujete první ročník plesu, dopředu nevíte, kolik hostů ho navštíví. A proto by bylo velice riskantní pořádat ples v tak rozsáhlém objektu. Museli jsme stát nohama na zemi a hledat místo, které svou kapacitou, interiérem a tradicí je pro klubový ples ideální. Po chvíli hledání jsme narazili na KMC, který jsme do té doby znali pouze jako místo, kam přijíždí koncertovat obrovské množství výborných kapel. Ovšem o skutečnosti, že zde můžeme pořádat i společenskou akci jako je náš ples, jsme tehdy slyšeli prvně. Tak jsme domluvili schůzku s Martinem Hradečným, kterého jsme do té doby osobně neznali. Při našem prvním osobním setkání jsme byli nadšeni z jeho profesionálního přístupu, lidskosti a vstřícnosti. Ihned po první schůzce jsme se jednohlasně shodli, že právě KMC je ideální místo pro pořádání Plesu florbalistů.

Je vidět, že se snažíš, samozřejmě společně se zbytkem organizátorů, krnovský florbalový ples postupně vylepšovat. Druhý ročník se povedl ještě lépe než první. Co plánuješ zlepšit do třetice? Na co se můžeme těšit jako zlatý hřeb večera?
Zmínil jsi to velice správně, Dane. Stejně tak jako sport, který oba hrajeme, tak i pořádání náročné akce, jakou ples určitě je, nezáleží na výkonu jednotlivce, ale celého týmu. Proto při organizování kolem sebe musíš mít schopné lidi, na které já mám štěstí. Užší organizační tým plesu má asi pět členů, ale lidí, které můžeme zahrnout do „širšího kádru“, je mnohem více. S přibývajícími ročníky se snažím do organizace zapojit vice lidí z klubu nebo jeho okolí, protože snaha neustále zvyšovat úroveň to vyžaduje. Zmínit tady každého, kdo jakýmkoli způsobem s organizací letošního ročníku pomůže, by bylo na dlouho a nerad bych na někoho zapomněl. Ovšem každý z nich si zaslouží velké poděkování!
Teď k samotnému plesu. První věc, na kterou je potřeba upozornit, je živá hudba kapely JaRadRom. Tato trojice sympatických hudebníků jistě dodá večeru tu správnou atmosféru a „šťávu“. Myslím si, že v jejich širokém repertoáru si to své najdou jak mladší ročníky, tak i naši rodiče. Já osobně se na vystoupení JaRadRom hodně těším, protože jsem ještě neměl šanci slyšet je naživo. Znám je pouze z nahrávek na YouTube.

Hudební produkce bude doplněna o MC Martina Hradečného, což bude jistě výborná kombinace! Loni vzbudil pozitivní ohlas teplý bufet. Letos jsme se rozhodli netroškařit. K zajištění občerstvení oslovili skutečného profíka – mistra Nasika, specialisty řecké kuchyně, jehož kulinářské kvality poznáváme v jeho podniku na Opavské ulici.  Je to velký šoumen a jídlo, které servíruje, je vždy velkým zážitkem. Proto pevně věřím, že i hosté plesu budou z jeho pokrmů nadšení.

Třetím bodem, který je třeba uvést, je inovace programu. Kromě promítání fotek pořízených v klubu a jeho okolí za kalendářní rok 2013, vystoupení barmana Filipa Rajnocha, kterého jsme již měli tu čest přivítat loni stejně jako náš florbalový objev Honzu Šulavíka, se nám letos premiérově představí orientální tanečnice ze souboru Malajka. Tato taneční skupina pracuje pod krnovským SVČ, se kterým vede náš klub několikaletou úspěšnou spolupráci a jejichž vystoupení bude skvělým nastartováním večera.
Co ze zmíněného bude zlatým hřebem, je na individuálním posouzení každého hosta. Ovšem já osobně věřím, že celý ples bude jeden velký zlatý hřeb letošní plesové sezony v našem městě. 🙂

Na plese samozřejmě nebude chybět ani tombola. Na co si tentokrát budou moct lidi dělat zálusk a potom si to závidět?
Zaprvé bych chtěl poděkovat všem, kteří do tomboly něco darovali nebo nějaké ceny zajistili. V dnešní době je velice těžké ceny od partnerů obstarat. S kvalitou plesu se logicky snažíme zvyšovat i úroveň tomboly. Vážím si toho, že už třetím rokem hlavní cenu věnuje firma Prowork, a to jejich velice kvalitní ergonomickou židli. Takže i letos bude právě jejich výrobek největším lákadlem. Mimo hlavní cenu jsou hosté každoročně natěšeni na med Pepy Lhoťana nebo dort paní Krvačové. Stejně jako loni bude tombola obsahovat ceny v podobě různých dárkových poukazů nebo tradičních balíčků firmy Oriflame. Tombolu ještě nemáme zcela uzavřenou, pořád pracujeme na získávání dalších cen. Můžu prozradit, že novinkou jsou například ceny jednoho z krnovských květinářství, nápoje firmy Kofola nebo ceny krnovské veterinární kliniky. Jak vidíš, i letos bude tombola poměrně rozmanitá.

 

 

 

 

 
 

Jako organizátor už ses několikrát osvědčil. Myslíš si, že ti v tom pomáhá i tvoje povolání? Co ti tohle celé pořádání plesu dává a bere? (pozn. autora: Jirka v současnosti působí jako příslušník Policie ČR v Praze)

V podstatě mi v organizaci akce tohoto typu asi nejvíce pomohlo to, že jsem studoval hotelovou školu a po ní bakalářský obor Lázeňství a turismus. Díky tomu jsem se už od svých 15 let pohyboval na podobných akcích a hodně zkušeností získal právě během studia. Co se týče mého zaměstnání, při něm je důležitá jak organizace, tak komunikace, což samozřejmě uplatňuji i při pořádání plesu. Nevím jestli mi má práce pomáhá při přípravě plesu, ale určitě jsem díky ní odolnější a to je pro organizaci a řešení různých problémů důležité.

Co mi ples dává? Asi nejvíce radost z toho, když se akce vydaří. Dále poznávání nových lidí a spolupráci s nimi. Naopak mi bere volný čas, kterého díky „pendlování“ mezi Krnovem a Prahou nemám mnoho. Ovšem pracuju na plese rád a nedokážu si už únor bez něj představit.

Náš rozhovor se blíži ke konci, teď je tedy prostor pro nalákání těch, kteří ještě se svou účastí na našem plese váhají.

Jen bych rád za celý organizační tým slíbil, že uděláme všechno pro to, aby hosté na letošní Ples florbalistů vzpomínali jako na společenskou akci, během níž se výborně bavili a nelitovali své účasti. Stejně jako tomu bylo v předchozích dvou ročnících. Pokud ještě nemáte na sobotní večer 15. února žádné plány, chcete se pobavit a zažít společenskou akci s výborným programem, hudbou a jídlem, pořiďte si lístky na Ples florbalistů 2014, které v předprodeji do restaurace stojí pouhých 100 korun. Určitě nebudete litovat.

Děkuji Ti za rozhovor a přeji, ať se všechno vydaří tak jak má! 🙂