Blog

Season’s over – zamáčkněte slzu :-)

Sezóna 2007/2008 je za námi. Její detailní rozbor bude součástí valné hromady, už teď si ale můžete přečíst stručné hodnocení…

Hned na úvod je třeba říct, že uplynulou sezónu nemůžeme hodnotit jen podle sportovních výsledků. Ještě před rokem jsme měli jediné družstvo, teď máme tři a čtvrté už je na cestě 🙂 Velké sportovní cíle jsme neměli, chtěli jsme především vše zvládnout organizačně. A to se myslím povedlo.

MUŽI

Zhruba před dvěma a půl roky došlo v družstvu mužů k radikální přestavbě. Postupně odešlo spoustu kluků, kteří z nejrůznějších důvodů nemohli pravidelně chodit na tréninky. Sezónu a půl jsme nastupovali v mužské kategorii s absolutně nezkušeným týmem plným hráčů v dorosteneckém věku. Tuto sezónu jsme měli konečně začít vyhrávat, ale že se to bude dařit v takové míře asi málokdo čekal. Nebýt několika výpadků s outsidery, mohli jsme i pomýšlet na postup, ale k tomu jsme ještě nedozráli.

A budoucnost? Vzhledem k zúžení počtu účastníků ve všech regionálních soutěžích nám do ligy spadne více týmů z vyšších soutěží a slabší týmy odpadnou. Čeká nás soutěž přibližně na úrovni loňské páté ligy. Naivně věřím, že nás z trojice peki, ondra, pavel nikdo neopustí a naopak klapnou některé posily – jarda filip, hanys hlaváček, štěpík lhoťanů a možná i malý valda 🙂 Velmi bude záležet na motivaci a tréninkové morálce všech. Neodpustím si malé popíchnutí – zdá se mi, že tempo cvičení na tréninku juniorek je vyšší než na tréninku mužů! Florbal už hrát umíme, ale k postupu do vyšších soutěží to chce ještě hodně práce a hlavně neusnout na vavřínech.

JUNIORKY

Holky prožily zvláštní sezónu. V první polovině měly našlápnuto na postup do play-off, dařilo se porážet i favority. Někde v polovině sezóny se to ale zlomilo a až do konce sezóny se výsledkově trápily. Příčin je několik, více o tom řekne určitě kouč miki, přesto se je pokusím shrnout. Holky jsou na tom lépe individuálně než kombinačně a může za to hlavně absence trénování ve velké hale. Kádr juniorek je poměrně úzký, jeho rozšíření v průběhu sezóny o začínající hráčky určitě ubralo kvalitě tréninků a to nejspíš mělo vliv na výsledky. Tenhle tah se nám ale určitě vyplatí, protože nové holky se velmi rychle lepší a věřím, že se stanou oporami.

Také juniorkám hrozí odchody. Velkým oslabením bude odchod andy kvůli věku. Otazník visí nad aferkou, která maturuje a nevíme do jakých končin ji odvanou vysokoškolská studia. Dvojice aféra-moňa bodově táhla celé družstvo v uplynulé sezóně. Skvělou zprávou je nově vzniklé družstvo žen v opavě, které vede milan fajkus společně kristinou guziurovou a moňou petřekovou. Určitě taky budeme usilovat o vznik družstva žákyň v Krnově.

DOROSTENCI

Dorosťáci jsou nejspíš po sezóně dost zklamaní – hlavně kvůli nulovému bodovému zisku. Myslím ale, že se nemají za co stydět. Do sezóny vstupovali hned s mnohonásobným handicapem – s nulovými zkušenostmi ze soutěžních zápasů (řada soupeřů už má za sebou odehrány sezóny za mladší nebo alespoň starší žáky), nízkým věkem (řada z nich je ještě ve věku starších žáků) a jak je u nás zvykem – s mizernými tréninkovými podmínkami (absence velké haly). Mezi soupeře dorostenců patřily kluby, jejichž mužská družstva hrají v elitních soutěžích (Třinec extraligu, Kopřivnice 1. ligu atd.)

Takové sezóny jsou ve florbale běžné – vždyť muži loni v ligové sezóně získali jen dva body. Na dorostencích je vidět velké zlepšení – stačí porovnat výsledky z první a druhé poloviny sezóny. Kluci musí být trpěliví, poctivě trénovat a výsledky určitě příjdou. Obranná hra se zlepšila, zapracovat se musí na ofenzivě.