Blog

Trenéři a družstva pro sezónu 2014/15

Množí se nám dotazy, jak budeme fungovat příští sezónu. Stále máme ještě několik otazníků, přesto vám s předstihem odpovídáme v tomto příspěvku…

Novinky chystáme dvě:
1) přihlásíme juniory a budeme tak mít poprvé v historii kompletní strukturu družstev od elévů po muže
2) věkové posuny do nových družstev se uskuteční už v červnu… kluci a holky toho přes prázdniny tolik nenatrénují a budou mít větší čas na aklimatizaci v novém týmu

Metodická poznámka, proč naše přípravka nehraje ligovou soutěž. Na tréninkových jednotkách přípravky se snažíme rozvíjet sportovní a pohybovou všestrannost a nadšení pro sport. Florbal tvoří jen zlomek tréninkových jednotek. Je to vklad do budoucí sportovní kariéry dětí a nevidíme důvod se utkávat s kluby, které se více soustředí na tzv. ranou specializaci. Pokud děti v tomto věku vyloženě chtějí, mohou hrát za vyšší kategorii – elévy.

Trenérské složení v sezóně 2014/15:
přípravka: Štěpán Lhoťan, Tereza a Bětka Nykodymovy
elévové: Tereza a Bětka Nykodymovy, odborný dohled: Štěpán Lhoťan
mladší žáci: Štěpán Lhoťan, asistent: záleží, kam zavane vítr Matěje Krvače, který maturuje:-)
starší žáci: Tomáš Hradil, asistent: Filip Fňukal
dorostenci: Štěpán Lhoťan, asistent: Ondřej Miškov
junioři: Štěpán Lhoťan, asistent: Ondřej Miškov
muži A: Štěpán Lhoťan, asistent: Ondřej Miškov
muži B: ještě budeme diskutovat. Jirka Matušinský to má moc těžké vzhledem k neustálému „pendlování“ mezi Krnovem a Prahou, věříme ale, že povede tým i nadále.

UPDATE: Jirka Matušinský potvrzen jako trenér mužského B-týmu pro příští sezónu.

Vedle stálých asistentů budeme dále ve svých řadách hledat trenérské talenty, kteří budou pomáhat třeba jen 1x – 2x týdně a učit se od našich hlavních trenérů.

Jak jste si určitě všimli, mezi trenéry chybí Filip Vrchovský. Ten zvažuje nabídku trénovat juniory, ale spíše to vypadá, že se bude v příští sezóně intenzivněji věnovat kariéře rozhodčího. Fipo pro náš klub odvedl velký kus trenérské práce a za to mu děkujeme. Věříme, že mu bude trénování chybět a nejpozději přespříští sezónu se zase nějakého družstva ujme.