V neděli 25. září 2022 proběhla první svého druhu společná "orcovská" pěší turistika Úvalno-Krnov, aneb vlakem tam a pěšky zpátky. Sraz všech účastníků byl před polednem na krnovském cvilínském nádraží, odkud jsem se vlakem přesunuli do nedalekého Úvalna.

Po příjezdu vlakem na zastávku Úvalno, směřovaly naše první kroky obcí, s krátkým zastavením na úvalenské rychtě v zrcadlovém bludišti, k rozhledně na Strážišti.


Od rozhledny Hanse Kudlicha na vrchu Strážiště jsme se vydali po "zelené" lesem a loukami k hájnickým rybníkům, kde jsme si udělali delší přestávku, abychom jednak doplnili tekutiny, jednak se posilnili před náročným výstupem tradičními špekáčky nad ohněm. 

Dosyta najedeni i s řádným pitným režimem jsme následně pokračovali ke Krnovu. Menším stoupáním lesem jsme obešli hradní zříceninu Šelenburk a po zhruba 10 km jsme směrem od Cvilína dorazili v podvečer zpět do Krnova. 

Komu tato událost utekla, ten nemusí zoufat, neboť další společné akce budou následovat - sledujte naše webové stránky, klubovou sekci a sociální sítě.