Florbal je mezi dětmi stále více populárnější. Navíc, že je florbal ryze mužským sportem, už dávno neplatí. Právě naopak! Jeho obliba roste každým rokem i mezi dívkami, což mimo jiné dokazuje také v našem klubu jejich rostoucí počet napříč všemi věkovými kategoriemi. Doposud v Orce bývalo zvykem, že dívky trénovaly a hrály zápasová utkání společně s chlapci – to se ale chystáme trochu změnit. S ohledem na zájem o dívčí florbal přicházíme se zásadní novinkou. S nadcházející sezonou 2022/2023 nabídneme vedle dosavadních chlapeckých týmů také ryze dívčí družstvo. Určeno je všem florbalistkám ve věku od sedmi do dvanácti let (ročník narození 2010 až 2015).

V měsíci květnu a červnu si budou moci dívky florbal vyzkoušet zcela nezávazně a zdarma. V této chvíli pro ně plánujeme minimálně jeden samostatný trénink týdně - vždy ve čtvrtek od 17:15 do 18:30 na hale ZŠ Janáčkovo nám. 17 v Krnově. Nadále ale platí, že budou moci trénovat ve své věkové kategorii také společně s chlapci, jak bylo doposud zvykem. Pro sezónu 2022/2023 plánujeme dívky přihlásit do oficiální soutěže.

Florbal je týmový sport založený na rychlosti, technické zdatnosti, disciplíně a bystré mysli. Zlepšujeme koordinaci, obratnost a sílu, rozvíjíme týmovou spolupráci, sebevědomí a život v kolektivu. Na prvním místě nám jde o zábavu a radost z pohybu, současně ale umíme vychovávat i extraligové hráčky. Příkladem mohou být naše odchovankyně Vendula Schindlerová, která letos slavila mistrovský titul v extralize žen, Amelie Kotásková, dorostenka, jež momentálně hostuje v 1. SC Tempish Vítkovice, Aneta Vojtěšková, hrající 1. ligu juniorek za FBC Ostrava, Karolína Sovadinová, nastupující za juniorky 1. SC Tempish Vítkovice, anebo Lucie Lustigová, která získala mistrovský titul s Chodovem – dívky, jejichž první florbalové krůčky začínaly právě v našem klubu. 

Chtěly byste být součástí týmu, poznat nové kamarádky, zažít zápasovou atmosféru, tak neváhejte a přidejte se k nám! Piště, volejte (šéftrenérovi Štěpánu Lhoťanovi na emailovou adresu lhotan@orcakrnov.cz , telefonní číslo 732 540 605), anebo navštivte jakýkoliv náš trénink na hale, kde Vám kdokoli z trenérů podá bližší informace.